СП: "Кенгури" намучили "Делфине", Србија ипак у четвртфиналу

31.07.2015. 12:30
Vaterpolisti Srbije
Ватерполисти Србије / Извор: МН Press

Наши ватерполисти победили Аустралију и пласирали се у доигравање.

Састали су се ватерполисти Србије и Аустралије у трећем колу Светског првенства у Казању, и успели да оправдају очекивања меча овеко великог такмичења. Наша репрезентација има беспрекоран учинак у прва два кола, након победа над Јапаном и Црном Гором. Успели су наши ватерполисти да, након велике борбе и резултатске клацкалице, теже него што је очекивано савладају селекцију Аустралије 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1).

Победа би наше ватерполисте послала директно у четвртфинале, и дала загарантованих три дана одмора пред меч доигравања. Противника у четвртфиналу мораћемо да сачекамо до вечерас када у базен улазе Италија и Сједињене Државе.

Аустралија је већ у првом минуту меча дошла у вођство преко. Наши ватерполисти успели су са три узастопна гола да преокрену резултат на три минута до краја прве четвртине, да би до краја четвртине Аустралијанци смањили предност на 3:2, што је и био коначан резултат прве деонице.

Већ на почетком друге четвртине Јангер постиже погодак за резултатску равнотежу. У почетних три минута српски "делфини" нису успели да озбиљније припрете голману "кенгура", све до прелепог поготка Филипа Филиповића лоб удацем. Права бравура за 4:3. Поново су Аустралијанци изједначили, овог пута преко Тајлера на два минута пред полувреме. Ипак, Милан Алексић је за само неколико секунди успео да поново донесе предност Србији. Нису успели ватерполисти Аустралије да искористе играча више у последњој акцији првог полувремена, па се на одмор отишло минималном предношћу наше репрезентације од 5:4.

Полувреме отвара Србија поготком Стефана Митровића, за нешто сигурнију предност од два гола. Успели су "кенгури" поново да се приближе на само један гол предности, преко Свифта и то са играчем више. Резултат на семафору показује 6:5 на пет минута до краја треће деонице. Ушла је вода у уши нашим ватерполистима, нервоза је била очигледна па након неискоришћеног напада Котерил постиже погодак за изједначење. Повела је Аустралија, први пут након првог минута меча, а нервоза наших ватерполиста се огледала како у слабој одбрани тако и у неефикасном нападу. Ватерполисти Аустралије знали су да искористе то на најбољи могући начин, па је Котерил постигао четврти узастопни гол за своју селекцију без одговора наших. Резултат је на минут и по до краја треће четвртине гласио 8:6 за "кенгуре". Нису успели ватерполисти Србије да искористе играча више у последњим тренуцима треће четвртине, па се на одмор пред одлучујућу деоницу отишло са два гола предности Аустралијанаца.

Напокон су наши "делфини" успели да искористе играча више, па је предност смањена другим поготком Милана Алексића на мечу. Чинило се да су наши ватерполисти схватили да је враг однео шалу па су много одговорније и снажније заиграли, како у одбрани тако и у нападу, па је то резултирало изједначењем преко Стефана Митровића на пет минута до краја меча. Тотални преокрет приредио је капитен Живко Гоцић прелепим поготком за вођство од 9:8 на четири минута до краја. Аустралијанци су наставили са слабијом ефикасношћу, коју можемо приписати агресивној одбрани наших ватерполиста. За, чини се недостижну предност од два гола побринуо се Филип Филиповић својим другим голом на мечу.

"Кенгури" смањују на 10:9, минут и по до краја меча. Трилер завршница је биола на помолу након што наши ватерполисти нису успели да искористе напад. У наредној акцији пречка је била савезник Србије, и управо она је помогла нашима да се пласирају директно у четвртфинале.