СП: Пукла стотка у Турској, кошаркашице декласирале Анголу!

27.09.2014. 17:46 20:05
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Изабранице Марине Маљковић су у првом колу Групе Д савладале Анголу са 102:42 (22:10, 24:8, 27:18, 29:6).

Кошаркашице Србије успешно су стартовале на Светском првенству у Турској, пошто су у Истанбулу убедљиво савладале Анголу са 102:42 (22:10, 24:8, 27:18, 29:6) у првом колу Групе Д.  Победник на овом мечу ни у једном тренутку се није доводио у питање, а једина дилема била је са колико поена разлике ће славити изабранице Марине Маљковић.

Јелена Миловановић предводила је Србију са 16 поена, један мање убацила је Дајана Бутулија, која је додала и пет асистенција, док је Тамара Радочај убацила 14, уз шест ухваћених лопти. У екипи Анголе нико није имао двоцифрен учинак, а најближе је стигла Еузебио са девет поена. Кошаркашице Србије меч другог кола против једног од највећих фаворита за титулу, селекције САД, а тај меч је на програму сутра од 20:30 часова.

СРБИЈА: Радочај 14 (6ск), Мандић 3, Чађо 6, Крњић 7 (5ск), Јовановић 8, Миловановић 16 (3ас), Бутулија 15 (5ас), Ајдуковић 2, Марковић 2, М. Дабовић 9 (2ул), А. Дабовић 12 (6ас), Рад 8. Тренер: Марина Маљковић.

АНГОЛА: Еузебио 9 (2ас), Едуардо 3, Гала, Вијегас 2, Гонсалвес 2, Алфонс, Гвадалупе 5, Томас 9 (5ск), Голоме 2, Маурисио 7, Мануел, Филипе 3. Тренер: Анибал Мореира.

ТОК МЕЧА:

4. четвртина -  29:6.

40. минут: Тамара Радочај двојком из корнера ставља тачку на овај сусрет (102:42).

39. минут: Сања Мандић је постигла 100. поен за Србију ван линије 6.75, за чак 60 (100:40).

35. минут: Филипе је коначно прекинула серију српских кошаркашица и постигла прве поене за своју селекцију у последној деоници 80:38.

33. минут: Још једном је Бутулија пресекла напад противница, али је Еузебио овог пута нестпортски фаулирала Милицу Дабовић.

32. минут: Сјајна крађа Дајане Бутулије, која је украла лопту од Филипе и постигла свој 10 поен.

3. четвртина - 27:18.

30. минут: Марковић је у последњој секунди треће деонице покушала за три, али није погодила.

28. минут: Ана Дабовић је у стилу Милоша Теодосића асистирала Миловановићевој за огромних 33 за наше кошаркашице.

27. минут: Одличан лоб пас Бутулије за Јелену Миловановић, којој није било тешко да положи лопту у кош (58:28).

25. минут: Коначно лепа акција кошаркашица Анголе, Маурисио је додала до Томас, која је лагано поентирала (51:24).

23. минут: Саша Чађо доноси 30 за Србију (51:21).

21. минут: Гвадалупе хицем са линије 6.75 постиже прве поене у другом полувремену. Радочај у свом стилу узвраћа (48:21).

2. четвртина - 24:8.

20. минут: Радочај је фантастично промешала свог чувара и рутински положила за предност од 43:16. Плеј Србије је прва двоцифрена кошаркашица на овом сусрету (10п, 3ск, 1ас).

18. минут: Кошаркашице Анголе имају великих проблема са преносом лопте са њихове половине, што одлично користе наше играчице, које из минута у минут провећавају предност над ривалом.

16. минут: Одмах потом, лако је Бутулија разбила одбрану Анголе, лопта је кружила и стигла до Јоване Рад, која је "пресвукла" тројку са седам метара.

15. минут: Невена Јовановић уз пуно среће и помоћ табле постиже прву тројку за Србију (32:12).

13. минут: Јелена Миловановић је остала сама на линији 6.75, међутим Србија ни после петог покушаја не успева да реализује шут из даљине.

12. минут: Бутулија сјајно пролази и асистира за Крњић, која сјајно погађа о таблу (26:12).

1. четвртина - 22:10.

10. минут: Бутулија својим првим поенима доноси највећу предност за сада (22:10) и поставља коначан резултат прве деонице.

9. минут: Невена Јовановић за два, тајм-аут тражи селектор Анголе.

8. минут: Јелена Миловановић је одлично скочила у нападу и својим 8 поеном на мечу повећала предност на 6 (14:8).

7. минут: Двострука измена у нашој селекцији. Радочај и Јовановић мењају сестре Дабовић.

6. минут: Другу тројку за Анголу постигла је Елса Едуардо (10:8).

4. минут: Јелена Миловановић се сјајним ролингом ослободила противнице и поентирала за 8:3.

3, минут: Ана Дабовић је лаганим полагањем донела прве поене за Србију на овом шампионату.

2. минут: Одмах у следећем нападу Маурисио је казнила наше промашаје са поготком за три поена (3:0).

1. минут: Испромашивале су се наше кошаркашице на старту, а после чак пет прилика лопта није ушла у кош.