СП У ОДБОЈЦИ: Србија се опростила од Светског првенства

13.09.2014. 16:52 19:54
Srećko Lisinac
Срећко Лисинац / Извор: Фото: fivb.org

У претпоследњем колу Е Групе Србија изгубила од Француске 3:1 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25). У последњем колу у недељу противник је Иран.

Српски одбојкаши остали су без шанси да се пласирају у трећу фазу такмичења на Светском првенству у Пољској. У претпоследњем колу Е Групе они су изгубили од Француске 3:1 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25).

Притисак је на одбојкашима Србије очито био превелик, јер су морали да савладају „галске петлове“. Први сет је улио наду да би могао да се оствари повољан резултат, али превелики број грешака је опет утицао на пораз. У последњем колу у недељу противник је Иран, а меч се игра од 16:30 часова.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

4. сет - 20:25

И овај период је Србија почела одлично, повела је 5:2, а на први технички тајм аут отишла је са предношћу 8:6.

И опет је Француска преокренула. У нападу су погрешили Атанасијевић и Подрашчанин, па се на други технички тајм аут отишло са резултатом 16:14 за противника.

Предност Француза се увећавала за коначан резултат 25:20.

3. сет - 23:25

Србија је добро почела трећи сет, повела 3:1, али је Никић погрешио, па је Француска изједначила на 5:5. Исти играч је направио и сервис грешку, па је на први технички тајм аут Француска отишла са резултатом 8:7.

Прорадио је и сервис Срба. Ковачевић је слао јаке и прецизне лопте, а Атанасијевић је одлично смечовао, па су "орлови" преокренули на 13:11. Лисинац је два пута одлично смечовао, па је на дргуом тајм ауту резултат био 16:14 за Србију.

Француска је успела да изједначи на 19:19, а код тог поена је либеро Росић одиграо одлично у одбтрани. При резултату 22:21 за противника Колаковић је затражио тајм аут. Опет је Никић погрешио, па је Француска имала две сет лопте. Искористила је другу за коначних 25:23.

2. сет - 23:25

Осим почетног вођства Србије 2:0, остали део овог сета воде Французи. Имали су "галски петлови" предност и 7:5, али су грешили, и Јововић је одлично сервирао, па је на први технички тајм аут Србија отишла са резултатом 8:7.

После одмора Француска је направила серију 3:0 и повела 10:8. Серију је прекинуо Александар Атанасијевић. Подрашчанин је био одличан у блоку за ново вођство Србије 12:11. Поново су српски одбојкаши грешили у сервису, па је Француска отишла на тајм аут резултатаом 16:15.

Французи настављају да кажњавају сваку грешку Србије и повели су 21:19. Колаковић је затражио тајм аут. Ипак, то није помогло, па је Француска добила тај део са 25:23.

1. сет - 27:25

Од првог поена су српски одбојкаши кренули озбиљно. Мање су грешили и заслужено воде на првом тајм ауту 8:6.

Наставило се са одличном игром и у наставку. Французи никако да ухвате прикључак, ап се на други технички тајм аут отишли резултатом 16:12.

Француска је успела да ухвати прикључак и смањи на 17:16. Прорадила је контра Француза, а Тили је изједначио на 21:21. Ипак, Србија је повела 24:22, али је противник изједначио на 24:24. Колаковић је затражио тајм аут. Атанасијевић је донео Србији трећу сет лопту. Ипак, Нагапе је донео изједначење. Наредна два поена су припала Србији за коначних 27:25.