СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Троицки победник челенџера у Кому, доминација српског ватерпола

31.08.2014. 11:57 18:57
Viktor Toricki u meču četvrtfinala ATP turnira u Gštadu protiv Fernanda Verdaska
Виктор Торицки у мечу четвртфинала АТП турнира у Гштаду против Фернанда Вердаска / Извор: Танјуг

После одличних сениора, јуниорска ватерполо репрезентација је постала првак Европе. *Троицки освојио челенџер у Кому. *Дехуан Томас из Нантера прешао у Барселону. *Перуничић честитао младим олимпијцима. *Кампацо је позван у национални тим Аргентине за Светско првенство у Шпанији. *Српски веслачи су прешли деоницу за 6:13,36 стотинки.

18:56 - Јуниори прваци Европе у ватерполу

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије освојила је титулу првака Европе савладавши у финалу у Тбилисију (Грузија) селекцију Мађарске 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1). Одиграна је сјајна утакмица, право финале. Након вођства Србије 4:1 почетком друге четвртине, Мађари су заиграли боље и чак повели са 5:4. Међутим, изабраници Владимира Вујасиновића почетком последњег дела обезбедили су са два гола недостижну предност коју су ривали само смањили 19 секунди пре краја. Одлучила је сигурнија, боља и квалитетнија игра српских јуниора у последњих осам минута, па су заслужено стигли до шампионске титуле.

Велики успех остварили су голмани Милан Виторовић, Лазар Добожанов (обојица Војводина), и играчи Никола Радуловић, Марко Манојловић, Гаврил Суботић, Драшко Гогов, Огњен Стојановић, Матеја Асановић, Никола Јакшић, Михајло Репановић (Партизан), Ђорђе Лекић, Иван Гвоздановић (Војводина), Радомир Драшовић (Црвена звезда).

Тријумфом јуниора на европском првенству употпуњен је сјајан успех и доминација српског ватерпола овог лета. Претходно је сениорска репрезентација Србије освојила Светску лигу, првенство Европе и трофеј ФИНА купа и у сва три финала је побеђена Мађарска.

17:52 - Троицки освојио челенџер у Кому

Српски тенисер Виктор Троицки освојио је трофеј на челенџер турниру у Кому у Италији, савладавши данас у финалном мечу Ирца Лука Соренсена са 2:0 у сетовима - 6:3, 6:2. Троицки, тренутно 408. на светској ранг листи, освојио је први турнир откако је у јулу заиграо после једногодишње суспензије, која му је изречена због кршења антидопинг правила. Челенџер у Кому игран је за наградни фонд од 35.000 долара.

14:12 - Дехуан Тоам појачао Барселону

Амерички кошаркаш и доскорашњи играч Нантера Дехуан Томас потписао је једногодишњи уговор са Барселоном, саопштио је шпански тим.

Он је прошле сезоне у Евролиги просечно бележио 9,5 поена, а најбољу партију је пружио баш против будућег клуба када је у изненађујућој победи Нантера у Барселони имао 14 поена и седам скокова. Он је каријеру почео на колеџу Охајо где је играо три године, после чега је сезону провео у француском клубу.

Барселона је у овом прелазном року довела Џастина Доелмана, Томаша Саторанског и Тибора Плајса.

11:40 - Перуничић честитао младим олимпијцима Србије

Џавни секретар за спорт Предраг Перуничић честитао је младим олимпијцима Србије успех на

Олимпијским играма у Кини и изразио наду да ће идућа година на спортском плану бити још успешнија, саопштено је данас.

У саопштењу се наводи да је Перуничић то рекао, нешто иза поноћи, приликом дочека на београдском аеродрому младог олимпијског тима Србије који је на Олимпијским играма за младе у кинеском граду Нанџингу освојио две сребрне медаље.

11:55 - Реал довео репрезентативца Аргентине

Шпански кошаркашки клуб Реал из Мадрида довео је у своје редове репрезентативца Аргентине Факунда Кампаца. Кампацо игра на позицији плејмејкера, а са мадридским тимом потписао је трогодишњи уговор. Он је прошле сезоне играо за аргентински Пењарол, где је просечно бележио 15.9 поена, 4.3 скока, шест асистенција и 3.2 украдене лопте.

11:49 - Марјановић и Филиповић девети у Амстердаму

Српски дубл скул Марко Марјановић и Александар Филиповић заузео је девето место на Светском првенству у веслању у Амстердаму. Српски чамац је остварио време од 6:13,36 стотинки што је било довољно за треће место у Б финалу. Прво место заузела је посада Велике Британије (6:10,41), док је други био Нови Зеланд (6:13,03).