СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Андреа Арсовић оборила државни рекорд у Гранади, Анелка у Мумбају!

15.09.2014. 14:10 23:11
Andrea Arsović s trenerom
Андреа Арсовић с тренером / Извор: Фото: А. Арсовић

*Јужноафрички олимпијски комитет саопштио је да параолимпијац Оскар Писторијус може да се такмичи *Мексички политичар Карлос Нуњез Мануел Тревињо извређао је на расној основи бразилску фудбалску звезду Роналдиња *Француски фудбалер Николас Анелка потврдио је да је потписао уговор са индијским суперлигашем Мумбајем

23:12 - ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Реми Хала и Вест Хема

У последњем мечу четвртог кола Премијер лиге Хал и Вест Хем су играли нерешено 2:2 (1:0). Повели су домаћи преко Ернандеза у 39. минуту, а изједначио је Валенсија у 50. Нову предност домаћину је донео Диаме у 64. минуту, а коначан резултат је поставио Дејвис аутоголом у 67.

23:02 - СЕРИЈА А: Преокрет Вероне

Фудбалери Вероне победили су Палермо у другом Колу Серије А 2:1 (1:1). Гости су повели преко Васкеза у 18. минуту, а изједначио је Лука Тони у 41. из пенала. Коначан резултат је поставио Писано аутоголом у 78. минуту.

22:51 - ПРИМЕРА: Прва победа Депортива

Депортиво из Ла Коруње остварио је прву победу у Примери ове сезоне. Тим, који се прошле године такмичио у нижем рангу победио је као гост Еибар 1:0. Стрелац јединог гола био је Домингез у 13. минуту.

22:16 - Верати још четири године у Паризу

Фудбалер Пари сен Жермена Марко Верати продужио је уговор са тим клубом до 2019. године. Верати је 2012. године из Пескаре прешао у Пари сен Жермен и до сада је одиграо 88 утакмица за француски клуб. За 21-годишњег италијанског репрезентативца су током летњег прелазног рока били заинтересовани многи клубови, али је он одлучио да остане у Паризу.

17:33 - Писторијус може да се такмичи

Јужноафрички олимпијски комитет саопштио је да параолимпијац Оскар Писторијус, упркос томе што је проглашен кривим за убиство девојке Риве Стенкемп, може да се такмичи. Извршни шеф Јужноафричке спортске конфедерације и Олимпијског комитета Таби Реди рекао је Асошијетед пресу да не постоји правилник који би некога ко има криминални досије спречио да представља земљу. Реди је прецизирао да Јужноафрички олимпијски комитет може да омогући Писторијусу да се такмичи и после изрицања казне следећег месеца, уколико то није у спуротности са пресудом.

17:22 - Мексички политичар вређао Роналдиња на расној основи

Мексички политичар Карлос Нуњез Мануел Тревињо извређао је на расној основи бразилску фудбалску звезду и новог цлана мексицког Каретара Роналдиња . Он је Роналдиња на свом Фејсбук профилу назвао "мајмуном".

- Мрзим фудбал и мислим да је све оно што он производи идиотски. Мрзим чињеницу да каснимо да се вратимо кући и по два сата, јер су навијачи окупирали улице, а све то да би видели једног мајмуна ...истина, бразилског, али ипак, мајмуна. То је прави циркус - написао је Тревињо.

Роналдињо је почетком септембра потписао за Керетаро на период од две године.

Ronaldinjo
Роналдињо / Извор: Профимедиа

17:17 - Анелка и званично у индијском Мумбају

Француски фудбалер Николас Анелка потврдио је да је потписао уговор са индијским суперлигашем Мумбајем. Тридесетшестогодишњи Анелка је без клуба откако је у марту добио отказ у Вест Бромвич Албиону због "антисемитског понашања". Анелка је у богатој каријери играо за све највеће европске клубове - Пари Сен Жермен, Реал, Арсенал, Ливерпул, Фенербахче, а најбоље партије пружио је у Манчестер Ситију и у Челсију за који је од 2008. до 2012. одиграо 125 утакмица и постигао 38 голова.

14:04 - Ван Гал: Титула стиже на Олд Трафорд

Тренер фудбалера Манчестер Јунајтеда Луј ван Гал рекао је да екипа има квалитет за освајање Премијер лиге, иако је лоше почео сезону. Јунајтед је против Квинс Парк Ренџерса (4:0) на „Олд Трафорду“ остварио прву победу у сезони.

- Хоћу да освојим титулу у Премијер лиги. У реду, ако не ове, онда следеће сезоне. Желим да донесем радост навијачима – истакао је холандски стручњак.

Luj van Gal
Луј ван Гал / Извор: Профимедиа

13:24 - Андреа Арсовић завршила је учешће на СП у Гранади с новим државним рекордом

Андреа је са упуцаних 620,4 кругова, заузела 20. место, али је и то било довољно да отвори нову страну у стрљачком алманаху.

Арсовићева је на шампионату у Гранади гађала своје најбоље резултате ове сезоне - ваздушном пушком 418,6 кругова (пето место појединачно и треће екипно), малокалибарска пушка (тростав) 580 кругова и лежећи 620,4 кругова.

- Фантастично такмичење, са којег се кући враћам  с медаљом око врата. За Рио не бринем, јер имам две године да се спремим и циљ ми је освајање медаље. Ова сезона била је посвећена наступу на Шампионату света и признајем да је била јако дуга и напорна. Опет, имала сам циљ који је остварен - успела сам да постигнем најбоље резултате у сезони – сумирала је утиске Арсовићева пред повратак у Србију.

9:49 – Мирослав Глинка извршио самоубиство

Светски првак из 2002. године, некадашњи хокејашки репрезентативац Словачке пронађен је у недељу мртав. Полиција за сада инсистира да је у питању самоубиство.

Иначе, Глинка, бивши играч Тренцина, прашке Спарте, финског Јокерита, Карлових Вари, шведског МОДО-а, московског Динама, Жилине, Пардубица, Хомутова, Трнаве, Попрада и Дубнице последњих месеци је радио као тренер у Банској Бистрици.