СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Атлетска репрезентација четврта на ЕП

22.06.2014. 17:27
Ivana Španović
Ивана Шпановић / Извор: Профимедиа

*Јан Весели сматра да би се Богдановић добро снашао у НБА *Атлетска репрезентација Србије заузела без пласмана у елиту.

19:33 - Весели: Богдановић има карактер за НБА

Душан Кецман окупио је познате кошаркаше, који су продавали улазнице за његов опроштајни меч. Јан Весели, Жарко Чабаркапа и Данило Галинари изазвали су помаму навијача, а кошаркаш Денвера је свакако био у жижи, због пружених партија у дресу црно-белих. Он сматра да би се првотимац Партизана Богдан Богдановић одлично снашао у најјачој лиги света.

- Он има ту кошаркашку префриганост, што пролази у НБА. Мислим да би се сјајно снашао тамо – рекао је Весели.

Jan GVeseli
Јан ГВесели / Извор: Профимедиа

18:33 - Атлетска репрезентација освојила четврто место на СП

Атлетска репрезентација Србије заузела је четврто место у укупном пласману Екипног првенства Европе у Риги са 186 бодова. Прво место освојили су Швајцарци са 210 бодова, а пласман у виши

ранг следеће године изборили су и домаћини првенства Европе Летонци са 206,5 бодова.

Од српских атлетичара, другог дана такмићења победе су остварили Милан Ристић у дисциплини 110 метара с препонама, Амела Терзић у дисциплини 1.500 метара и Ивана Шпановић у скоку у даљ.

Ристић је победио у трци с временом од 13 секудни и 80 стотинки, док је Терзићева стазу дугу километар и по прешла за четири минута, 28 секунди и 99 стотинки. Шпановићева је у победу Србији у скоку у даљ донела скоком од шест метара и 58 центимаетара.

13:06 - Суспендован светски шампион у троскоку

Двоструки светски шампион у троскоку Француз Теди Тамаго суспендован је на годину дана из атлетике, зато што се није појавио на три антидопинг контроле, саопштила је Атлетска федерација Француске. Француска атлетска федерација је казнила Тамага, пошто се није појавио на антидопинг тестовима 19. децембра 2012, 26. јануара и 18. марта 2014. године.

Тамаго је трећи атлетичар у историји који је успео да прескочи границу од 18 метара, када је прошле године на Светском првенству у Москви освојио титулу скоком од 18,04 метара. Пре њега су то учинили Британац Џонатан Едвардс (18,29) и Американас Кери Херисон (18,09).