СУПЕРКУП ШПАНИЈЕ: Манџукић за миран сан "јорганџија" и први трофеј у сезони!

23.08.2014. 08:48
FK Atletiko Madrid
ФК Атлетико Мадрид / Извор: Бета/АП

Изабраници Дијега Симеонеа су на "Винсенте Калдерону" сасвим заслужено тријумфовали.

Фудбалери Атлетика освојили су трофеј шпанског Суперкупа пошто су на свом терену савладали градског ривала Реал са 1:0 (1:0). Гол одлуке постигао је хрватски нападач Марио Манџукић већ у другом минуту, а Атлетико је освојио други трофеј Суперкупа у историји, након што је претходно славио 1985. године.

Mario Mandžukić
Марио Манџукић / Извор: Бета/АП

На испуњеном „Висенте Калдерону“ одиграна је веома добра утакмица, много садржајнија од прве на "Сантјаго Бернабеу" , када је било 1:1. Ношен подршком са трибина, Атлетико је фуриозно ушао у меч, па је Манџукић одмах савладао голмана Касиљаса. На ивици шеснаестерца примио је сјајан пас од Гризмана и прецизним шутем погодио доњи леви угао.

Hames Rodrigez
Хамес Родригез / Извор: Бета/АП

Домаћин је зналачки чувао вођство тактички готово беспрекорном игром, иако је Реал до истека 45 минута био конкретнији и нешто опаснији, а Родригез и Бејл су пропустили прилику да изједначе резултат. Тренер домаћих Дијего Симеоне зарадио је искључење пред крај првог дела игре, због покушаја да се физички обрачуна са једним од помоћних судија. Друго полувреме почело је готово на исти начин. Поново је Атлетико кренуо силовито, могао је да дуплира предност, али је Гарсија погодио пречку, потом шутирао преко гола, а Коке изнад пречке.

Raul Garsija
Раул Гарсија / Извор: Бета/АП

Домаћи тим деловао је све боље и сигурније у наставку утакмице снажног темпа, препуне набоја. Имао је иницијативу, а Реал није налазио решења да сруши гранитну одбрану "јорганџија", иако је на полувремену ушао најбољи играч света Кристијано Роналдо. Није имао прилике да се истакне, био је будно чуван, а тренер "краљевског клуба" Карло Анћелоти није рачунао на Анхела Ди Марију, који је најавио одлазак из Реала. Атлетико је славио укупним резултатом 2:1 и тако поново показао да и поред огромних куповина комшија, паре не играју најбитнију улогу у спорту.