СВЕТСКА ЛИГА: Бразил се провукао у пуном „Пиониру“

Р. Ђуровић
Marko Ivović
Марко Ивовић / Извор: Фото: fivb.com

Србија није и други пут узастопно савладала светског вицепрвака.

После новосадске, и београдска публика је видела прави одбојкашки спектакл. У другом мечу трећег викенда А Групе Светске лиге Србија је изгубила од Бразила 2:3 (23:25, 25:20, 21:25, 25:22, 13:15). На тај начин су ова два тима и трећи пут у четири меча играли и пети сет. Утакмица је одиграна у „Пиониру“ пред 8.500 гледалаца који су направили фантастичну атмосферу (погледајте ОВДЕ).

Први сет је био доста изједначен, а Србија има за чиме да жали. Водили су наши одбојкаши 23:21, али су гости направили серију 4:0 и добили тај део са 25:23. Бразилци су много боље сервирали и тако освојили чак четири поена, а Србија само један.

У другом сету потпуно другачија слика. „Орлови“ у од почетка наметнули ритам и повели 10:4. До краја сета су задржали предност иако су „кариоке“ константно покушавале да преокрену резултат. Прорадио је тада српски блок, а по три поена су на овај начин освојили Немања Петрић и Срећко Лисинац.

Нажалост, није се у таквом ритму наставило и у трећем сету. Од почетка се водила изједначена, борба, али је предност углавном била на страни гостију. Бразилци су стигли до предности 24:21 и искористили прву сет лопту.

Четврти сет је Бразил добро почео и повео 2:0, али су српски одбојкаши изједначили, а потом повели. На први технички тајм аут је Србија отишла са резултатом 8:7, а Бразилци су потом направили две грешке и већ је било 10:7. Наставиле су „кариоке“ са грешкама и већ је било 14:9, а на другом техничком тајм ауту 16:12. До краја сета су Бразилци у неколико наврата озбиљно запретили из сервиса и пришли на 23:21 и 24:22, али је то било све што су урадили, па је поново о победнику ова два тима одлучивао пети сет.

Драма је виђена и у последњем сету. Играло се поен за поен, а прву осетнију предност је стекла Србија 8:6. Ипак, Бразилци су убрзо изједначили на 8:8. Србија је поново повела са два разлике (11:9), па је бразилски селектор Леоналдо Роберлеј затражио и други тајм аут. Радост није дуго трајала, а после одличног сервиса Висота и лошијег пријема Мајсторовића резултат је изједначен на 11:11. Бразил је повео 13:12, а после одличног сервиса Лукарелија је имао две меч лопте. Лукарели је потом направио сервис грешку, али наредни напад Србије није искоришћен за коначних 13:15.

Најбољи у српском тиму је био Александар Атанасијевић са 20 поена, Марко Ивовић је постигао 15, а Немања Петрић 14. Код гостију је најефикаснији био Лукарели са 24 поена.