Први пораз Србије, повреда Теодосића

05.08.2014. 22:24 10:15
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: МН Press

Плејмејкер "орлова" искренуо скочни зглоб у финишу меча са Италијом, који су „азури“ добили резултатом 80:71.

Кошаркашка репрзеентација Србије доживела је први неуспех у припремном периоду. „Орлови“ су поражени од Италије резултатом 80:71 (22:11, 15:24, 12:17, 31:19) у трећем колу турнира у Трсту и заузели друго место у конкуренцији домаћина, Канаде и Босне и Херцеговине. Више од пораза бринула је повреда Милоша Теодосића који је три минута пре краја незгодно стао, искренуо зглоб и „на једној нози“ напустио терен. Према првим проценама, повреда, срећом, није озбиљније природе.

Изабраници Александра Ђорђевића играли су на махове. После лоше прве четвртине, „орлови“ су првенствено захваљујући тандему Милош Теодосић-Мирослав Радуљица преузели вођство, које су  испустили у последњој деоници. Неуспеху Србије кумовале су и судије које су „домаћински“ погурале „азуре“. У тренуцима када се ломио меч незадржив је био Алесандро Ђентиле, па је Италија успела да без пораза освоји турнир у Трсту.

Кошаркаши Србије неочекивано лоше су започели дуел у Трсту. Италијани су лако стекли вођство 22:9, али онда су се разиграли Теодосић, Радуљица и Мицов, па је наша селекција изгледала много озбиљније на терену него у уводној деоници.

„Орлови“ су имали и пет поена вишка у трећој четвртини, али је почетком последње деонице уследио нови, тежак пад. Италија је направила кључну серију 14:2 и одлепила се на 63:54. Нервозни изабраници Александра Ђорђевића, којима су судије дизале тензију (техничка грешка Радуљице), нису успели да пронађу решење за Алесандра Ђентилеа, а по принудном излазку из игре Теодосића, није ни било времена да се преокрене резултат.

Алесандро Ђентиле био је најбољи код „азура“ са 20 поена и четири асистенције. У селекцији Србије истакли су се Владимир Мицов са 14, Мирослав Радуљица са 11 и Милош Теодосић са осам поена, плус седам асистенција.

ИТАЛИЈА: А. Ђентиле 20, Кузин 5, Датоме 17, Ћинћарини 8, Арадори 7, Витали 6, Поета, Ћерви, Магро 3, С. Ђентиле 12, Пасколо, Мораскини, Витали, Дела Вале, Полонара 3.

СРБИЈА: Теодосић 8 (7 ас), Богдановић 2, Бјелица 4 (7 ск, 4 ас), Калинић 7, Радуљица 11, Мицов 14, Марковић 4, Катић 6, Штимац 8, Симоновић, Митровић, Бирчевић 7 (6 ск), Јовић.