ТЕЖЕ НЕГО ШТО СЕ ОЧЕКИВАЛО: Минималац Пољака против храбрих и чврстих Северних Ираца (ВИДЕО + ФОТО)

12.06.2016. 20:12
Milik
Милик / Извор: Реутерс

Мало је недосталајо да селекција са Острва изненади.

Пољска је у мечу првог кола Ц групе победила дебитанта на ЕП Северну Ирску (1:0) и тако најавила да ће играти у осмини финала. Изабраници Адама Навалке су у потпуности надиграли селекцију из Велике Британије и заслужено стигли до првог славља у историји на континенталним шампионатима, али су на крају постигли само један гол и стигли до победе много теже него што се очекивало.

Емери напустио Севиљу да би преузео европског великана, његова замена стиже из Аргентине (ФОТО)

Пољска је доминирала у првих 45 минута, играло се скоро стално на 30 метара од гола Северне Ирске, али није било реализације. На старту другог дела игре пала је одлука о победнику меча. Играо се 51. минут када је Блашчиковски прошао по десној страни после лепе акције пољског везног реда, а онда у средини упослио Милика. Нападач Ајакса је приземним ударцем са 15 метара постигао 11. гол на 27. утакмици у дресу Пољске и испоставило се донео изузетно важну победу Пољацима.

СВИДЕО СЕ ВЕНГЕРУ: Десни бек на мети Арсенала

УЕФА ПРЕТИ САВЕЗИМА: Летећете са ЕП (ФОТО)

У потпуности је подбацио капитен и најбољи стрелац Пољске Роберт Левандовски који није упутио ниједан ударац ка голу Северних Ираца, лоше се отварао и слабо доприносио нападачким акцијама своје екипе.