НБА ЛУДИЛО: Пљуштали РЕКОРДИ, Срби од просека до ОЧАЈА! (ВИДЕО)

Kevin Lav u meču između Minesote i Filadelfije
Кевин Лав у мечу између Минесоте и Филаделфије / Извор: Профимедиа

Рафал Ратника, невероватне партије Кевина Лава и Ентони Дејвиса.

Лудо вече на НБА паркетима. Постигнуто је неколико невероватних рекорда, фантастичних остварења, а у акцији су били и српски репезентативци.

Минесота није имала ни промил шанси за успех у Њу Орлеансу. Пеликани су били прејаки за Вукове – 117:96, јер је Ентони Дејвис имао своје вече. Популарни Обрва је за 38 минута убацио 45 поена уз десет ухваћених лопти.

Зак Лавин предводио је Минесоту са 26 поена, а Немања Бјелица је за 19 минута успео да убаци осам поена и да забележи шест скокова и две асистенције.

Слично се провео и Никола Јокић на гостовању у Солт Лејк Ситију где су његви Нсагетси поражени од Јуте са убедљивих – 108:83. Млади Сомборац је ипак оставио солидан утисак са девет поена, пет скокова и шест асистенција за 22 минута проведена у игри.

Бобан Марјановић је славио са својим Детроитом против Мајамија 107:84, али нема много разлога да буде задовољан. Поново је имао малу минутажа и незапажен учинак. У игри је провео нешто више од три минута, упутио три шута према кошу, али ниједном није био прецизан.

Кливленд је у сјајном шутерском обрачуну са Портландом стигао до 11 победе у сезони (уз то имају два пораза). Само у првој четвртини Кавси су постигли 46 поена и водили са 15 разлике након 12 минута игре. Разлику су додатно повећали пре одласка на полувреме тако да њихову победу у овом дуелу нису довеле у питање боље одигране две деонице гостију из Портланда.

У првој четвртини овог меча укупно је постигнуто 76 поена, што је апсолутни рекорд НБА лиге по броју постигнутих поена у једној деоници меча. Уз то, Кавси су забележили рекорд франшизе по броју постигнутих поена и убачених тројки у једној четвртини.

У центру пажње био је Кевин Лав који је у првој четвртини постигао 34 поена, уз шут за три поена 12-8! Ипак, до краја меча стигао је само до бројке – 40. Леброн Џејмс није имао много лошије вече - дуел је завршио уз трипл - дабл са 31 поеном, десет скокова и 13 асистенција, а добар је био и Кајри Ирвинг са 20 поена, два скока и шест асистенција. Ирвинг је до краја меча постао рекордер Кливленда по броју убачених тројки по чему је престигао Бобија Гибсона (578).

Голден Стејт славио је против ЛА Лејкерса 149:106, а апсолутно невероватан био је Стеф Кари. Вориорси су у првој четвртини постигли 41 поен, затим 39 у другој, мало се "успавали" у трећој са 26, али су надокнадили све у четвртој у којој су убацили 43 поена.

Стеф Кари предводио је екипу у још једној вечери за рекорде са 31 поеном, пет скокова и девет асистенција, Кевин Дурент додао је 28 (6ск, 5 ass), Клеј Томсон имао је два поена мање а 21 поен убацио је Иан Кларк.