РАСПУЦАЛИ СЕ: Уругвајци декласирали Русију и освојили прво место у А групи (УЖИВО)

25.06.2018. 16:11
Fudbalska reprezentacija Urugvaja
Фудбалска репрезентација Уругваја / Извор: Реутерс

Мечеви се играју у Самари и Волгограду.

Уругвај је убедљивом победом против Русије 3:0 у Самари обезбедио прво место у А групи, самим тим и лакшег ривала у осмини финала - победника дуела Иран - Португалија, док ће домаћин СП морати на Шпанце. Двоструки првак света је у Самари славио много лакше него што се очекивало, Руси су потпуно подбацили, мада их је значајно омео и црвени картон за Игора Смољникова у 29. минуту. У другом мечу Саудијска Арабија је победила Египат 2:1 у мечу који су обележила два пенала за азијску селекцију, од којих је само један искоришћен.

НИ БРАЗИЛКЕ ЈОЈ НЕ МОГУ НИШТА! Супруга српског репрезентативца долази на меч против Бразила. Запалиће трибине! (ФОТО)

Митровић још једном о крађи, недосуђеном пеналу и Бразилу

Колумбија није смела да изгуби! На трибинама Ескобаров пријатељ, отмичар и ЛЕГЕНДА ФУДБАЛА (ФОТО)

Земунци у Москви напали Хрвате! Слика довољно говори шта су им урадили (ФОТО)

НОВИ СКАНДАЛ ФИФА: Безобразлуку нема краја, ево ко ће СУДИТИ меч Швајцарске и Костарике (ФОТО)

БРУТАЛНО УБИСТВО У РУСКОМ КАМПУ: Док су се фудбалери Русије спремали за меч са Уругвајем, десила се ТРАГЕДИЈА

РЕЗУЛТАТЕ и ТАБЕЛУ А групе погледајте ОВДЕ

КРАЈ У САМАРИ

90 4. минут - победа Саудијске Арабије - гол Ал Давсарија за ВЕЛИКУ победу.

90. минут - 3:0 за Уругвај - коначно гол Единсона Каванија, који је у претходних 270 минута пропустио најмање пет зицера.

74. минут - велика шанса за Русе, али Џуба шутира поред гола, искоса са 10 метара.

73. минут - Нандез мења Родригеза у Уругвају.

63. минут - Прва промена код Уругвајаца, Бентанкур излази, улази Араскаета

60. минут - последња измена у Русији, ушао је нападач Фјодор Смолов уместо Алексеја Миранчука.

На старту другог полувремена, у Русији нова измена, Кузјаев је заменио Газинског. На другој утакмици прва измена у Египту, Варда је ушао уместо Ел Саида.

КРАЈ ПРВИХ ПОЛУВРЕМЕНА

45 6. - нови пенал за Саудијце, који је потврђен после коришћења ВАР технологије - стрелац је био Ал Фараџ.

41. минут - пенал за Саудијску Арабију, али га не користи Ал Мувалад, брани му рекордер свих СП Есам Ел Хадари.

38. минут - излази најбољи стрелац Русије Денис Черишев, ушао је Марио Фернандес.

36. минут - црвени картон за Игора Смољникова, мора напоље због две јавне опомене, и неће играти у осмини финала.

23. минут - 2:0 за Уругвај у Самари, аутогол Дениса Черишева, најбољег стрелца Русије са три гола. Черишев је скренуо лопту у гол после ударца Дијега Лаксалта.

22. минут - 1:0 за Египат - стрелац, а ко други - Мохамед Салах.

10. минут - 1:0 за Уругвај - стрелац је Луис Суарез из слободног ударца са 18 метара.

Обе утакмице су почеле у споријем ритму, нико не жели да се залети и доживи пораз.