СРЕЋА УЗ ВАТРЕНЕ! Хрватска ПЕНАЛИМА до четвртфинала! (ВИДЕО+ФОТО)

01.07.2018. 21:15

Меч одигран у Нижњем Новгороду.

пласирала се у финале после пенала! Буран меч у Нижњем Новгороду почео је са два гола у прва четири минута, а до краја не да није било голова, него ни шанси, па се отишло у продужетке. У другом продужетку, у 116. минуту, Хрватска је имала фантастичну шансу за гол и пролаз даље, али је Лука Модрић очајно извео пенал, па му је голман Каспер Шмајхел лако одбранио, а меч је затим морао да буде решен - једанаестерцима. Хрватска је у пенал серији била прецизнија и играће у четвртфиналу против Русије, 6. јула у Сочију.

ПРАВО СА МОНДИЈАЛА! У Партизан стиже НАЈВЕЋЕ ПОЈАЧАЊЕ за наредну сезону! (ФОТО)

ТРАНСФЕР ВЕКА! Кристијано Роналдо напушта Реал! Нови клуб - велико изненађење! (ФОТО)

СЕЛЕСАО У ПРОБЛЕМУ: Бразил драстично ОСЛАБЉЕН против Мексика! (ФОТО)

У првој серији бране голмани ударце Ериксена и Бадеља. У четвртој серији ударац Шенеа брани Субашић, а затим Шмајхел брани Пиварићу. Николај Јоргенсен шутира тачно у ноге Субашићу. Ракитић даје гол и одводи Хрватску међу осам најбољих селекција планете.

ПЕНАЛИ

КРАЈ

120. минут - Крамарић са 25 метара високо изнад гола.

119. минут - Модрић са 20 метара право у Шмајхела.

116. минут - БРАНИ КАСПЕР ШМАЈХЕЛ! Модрић ОЧАЈНО изводи пенал, Данас му хвата "живу лопту".

114. минут - ПЕНАЛ ЗА ХРВАТСКУ! Матијас Јоргенсен руши Ребића.

113. минут - Николај Јоргенсен шутира лоше из добре позиције.

108. минут - Манџукић излази, улази Бадељ.

108. минут - Систо искоса са 15 метара шутира поред гола Хрвата.

106. минут - Систо мења Брајтвајта

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

104. минут - Шмајхел после центаршута Крамарића мора да пребацује лопту преко пречке у корнер.

99. минут - Шене са дистанце поред гола

98. минут - измена у Данској, Крон-Дели мења Дилејнија.

97. минут - Ивана Перишића мења Андреј Крамарић.

94. минут - Притисак Данаца на почетку првог продужетка, али без шансе за гол

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ! ПРОДУЖЕЦИ!

90 3. - Брајтвајт са ивице шеснаестерца шутира поред гола.

90 2. - Ракитић поред гола са више од 25 метара.

81. минут - Пиварић мења Стринића.

78. минут - Ребић са 18 метара шутира право у Шмајхела.

74. минут - покушај Кристијана Ериксена, али са око 20 метара шутира поред гола.

71. минут - прва измена у Хрватској, ушао је Матео Ковачић уместо Марцела Брозовића.

66. минут - Друга измена у Данској, Николај Јогренсен мења Андреаса Корнелијуса.

56. минут - покушај Данаца, али после одбијене лопте Виде Брајтвајт очајно шутира.

46. минут - прва измена на утакмици, Шене је заменио Кристенсена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

ПОЛУВРЕМЕ

44. минут - Поново са дистанце покушава Ракитић, али је опет сигуран Шмајхел.

42. минут - умало нехотични гол за Данце, Кристијан Ериксен погађа пречку у ситуацији кад је желео да центрира.

29. минут - снажан ударац Ивана Ракитића са 25 метара, али право у Каспера Шмајхела.

27. минут - одлична шанса за Данску, али Субашић улази Брајтвајтеу у шут и зауставља ударац.

20. минут - рвање Манџукића и Кнудсена у шеснаестерцу Данаца, Хрвати траже пенал, али судија Нестор Питана одмахује руком, а његову одлуку потврђује и ВАР технологија.

МБАПЕ УСПЕШАН И ВАН ТЕРЕНА: Француз успео да смува принцезу и то праву (ФОТО)

Селекције Хрватске и Данске су се уписале у историју, постигавши два најбржа поготка на Мондијалима. Мреже су се тресле у размаку од три минута и 40 секунди.

4. минут - Хрватска изједначује - Марио Манџукић стрелац са пет метара, после кардиналне грешке одбране Данске.

1. минут - ВОДИ ДАНСКА! Матијас Јоргенсен кроз шуму ногу шаље лопту у гол.