МОЋНА РУСИЈА У ОСМИНИ ФИНАЛА: Баћушке ТОРПЕДОВАЛЕ Египат и показале СИЛУ (ВИДЕО+ФОТО)

19.06.2018. 21:51
Fudbalska reprezentacija Rusije
Фудбалска репрезентација Русије / Извор: Реутерс

Одлука пала у других 45 минута.

Фудбалери Русије први су учесници осмине финала на Мондијалу. Баћушке су фуриозном игром у другом полувремену потпуно самлеле Египат и са 3:1 обезбедили карту за наредну рунду, а Египат и Мохамеда Салаха фактички послали кући. После велике борбе у првом полувремену и готово изједначене игре, Египат је у другом полувремену потпуно пао пред налетима Русије и тако се једном ногом већ опростио од такмичења.

ПОЉАЦИМА СЕ СМРКЛО: Левандовски видео ЧУДО из Сенегала! (ВИДЕО ФОТО)

КАКАВ ПОГЛЕД НА ТРИБИНЕ: ВРЕЛА Пољакиња ЗАПАЛИЛА главни град РУСИЈЕ (ФОТО)

Руси су од самог почетка ставили до знања Египћанима да су решени да их пошаљу кући већ после другог кола групне фазе Мондијала. У петом минуту видели смо две добре прилике за домаћу екипу. Прво је Игнашевич после центаршута Семедова са десне стране припретио голману Елшенавију, али је ударац завршио поред гола. Одмах затим је уследио и шут Головна са неких двадесетак метара, али је лопта завршила тик поред десне стативе. Изабраници Ектора Купера нису успевали да повежу своје редове, па је најбољи играч Египта Мохамед Салах био потпуно безопасан по гол Русе на самом почетку утакмице.

Како је одмицало време у првом полувремену, Египат је полако пребацивао тежиште игре на страну Русије, па су ударцима из даљине и центаршутевима из прекида успели да створе солидне прилике за постизање гола, међутим мрежа Акинфијева остала је мирна. У 15. минуту Трезеге је био најближи постизању поготка, али ударац који је египатски фудбалер упутио ка голу Русије са ивице шеснаестерца завршио је ван оквира гола. Било је доста борбе на средини терена, без контретних прилика, али је пред крај првог полувремена до тада неприемтни Мохамед Салах имао прву праву прилику. У том тренутку Жирков је брзом интервенцијом у последњем тренутку спасао Русе и резултат је остао 0:0, навијачи су могли да одахну... У 41. минуту Салах је поново био близу постизања поготка.. После сјајне финте и дриблинга шутирао је из колена, међутим Руси су имали среће и лопта је поново отишла замало поред гола. Није било пуно узбуђења до краја првог дела игре, па се на одмор отишло непопуларним резултатом 0:0.

Друго полувреме почело је као из снова за Русију. После удраца Зобина дошло је до конфузије у казненом простору Египта где је дефанзивац Фараона Фати несмотреним потезом послао лопту у сопствену мрежу за вођство Руса од 1:0 у 47. минуту .Овај резултат значио је и аутоматско испадање Египта са Мондијала, па су изабраници Ектора Купера морали да крену на све или ништа како би сачували шансе за пролаз у наредну рунду.

Није прошло много времена од водећег гола за Баћушке, а Салах је већ запретио на другој страни. Међутим, после добре интервенције руских дефанзиваца лопта је отишла у корнер. Да је Русија у одличној форми потврдили су са две фуриозне акције после којих су потпуно декласирали Египат. Прво је у 59. минуту после сјајног убацивања са десне стране резервиста Черишев искористио додавање Фернандеша и ударцем са неких петих метара матирао голмана Египта за 2:0 и делиријум на руских навијача на стадиона. Само три минута после сругог гола, нови шок за Египат... Џуба је искористио грешку дефанзиваца Фараона и прецизним ударцем повисио на 3:0 и тако још једном обрадовао навијаче у Санкт Петерсбургу. Египат је био на коленима...

Успео је Египат да у 73. минут смањи резултат на 3:1. После спорне ситуације у казненом простору Русије, судија Касерес није показао на белу тачку, али је на сугестију ВАР технологије досуђен једанаестерац. Салах је био неумољив и разантним ударцем савладао Акинфејева за какву такву наду египатске селекције да избегне пораз. До краја меча виђена је борба на средини терену и јалови покушаји Египћана да дођу до гола Акинфејева, али је резултат на крају остао 3:1.

Наредне утакмице у групи А на програму су 25. јуна, а састају се Русија-Уругвај и Египат-Саудијска Арабија.

РУСИЈА - ЕГИПАТ 3:1

СТРЕЛЦИ: Фати (аутогол) 47. минут, Черишев 59. минут, Џуба 62. минут, Салах 73. минут (пенал)

СТАДИОН:  Крестовски, Санкт Петербург.

КАПАЦИТЕТ: 64.468

СУДИЈА: Енрике Касерес (Парагвај).

ЖУТИ КАРТОНИ: Трезеге 57. минут, Смолов 84. минут

РУСИЈА: Акинфејев - Фернандес, Кутепов, Игншевич, Жирков (Кудрашјов 86. минут)- Зобнин, Газински - Самедов, Головин, Черишев (Кузајев 74. минут), Џуба (Смолов 79. минут)

ЕГИПАТ: Елшенави - Фати, Габр, Хегази, Абделшафи - Хамед, Елнени (Варда 64. минут) - Салах, Абдала, Трезеге (Соби 68. минут) - Марван (Караба 82. минут) .

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.