НУЛА ОД ФУДБАЛА: Ривали из групе Ц звиждуцима испраћени у осмину финала (ФОТО+ВИДЕО)

26.06.2018. 16:00
utakmica
утакмица / Извор: Реутерс

Мечеви се играју у 16.00 часова.

Селекције Француске и Данске одиграле су прву утакмицу на овогодишњем Мондијалу која је завршена без голова. Перу је победом (2:0) над селекцијом Аустралије "убио" сваку наду Кенгурима да могу да се нађу у осмини финала, па је дуел Француске и Данске био у другом плану.

НОВА ГНУСНА ПРОВОКАЦИЈА: "Од Русије правимо Косово", Тунишани главни актери! (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА НА МОНДИЈАЛУ: Коментатор преминуо усред преноса

Можда и најдосаднији меч на овом Мондијалу, права успаванка виђена је Лужњикију, где је публика у више наврата "почастила" играче звиждуцима. Као да су и Французи и Данци чекали да се утакмица заврши, знајући да, са резултатом из Сочија, обе селекције пролазе даље. Француска одлази у осмину финала са првог места и чекаће вечерас свог ривала, другопласираног из групе Д, у нокаут фази.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

81. минут - Могао је Перу до трећег гола, статива је спасила Кенгуре.

78. минут - Дешамп уноси мало живости у екипу? Излази Дембеле, Мбапе је у игри.

74. минут - Жиру је пробао главом, али све је то траљаво. Без праве шансе на мечу.

71. минут - Аустралија притиска Перу, али остаје без праве шансе. Чини се да Кејхил прави разлику од када је ушао.

69. минут - Фехир мења Гризмана, одмара своје првотимце Дешамп.

kejhil
кејхил / Извор: Реутерс

61. минут - Измена у селекцији Данске. Излази неприметни Систо, у игри је Фишер.

59. минут - Једну од ретких прилика на мечу имао је Јоргенсен, међутим његов шут завршава ван гола.

54. минут - Јоргенсен је шутирао из слободног ударца са више од 30 метара, Манданди је лопта испала из руке, међутим брзо се кориговао.

50 минут - ГООООООЛ за Перу! Пауло Гереро је стрелац. Пуцао је центарфор унутар шеснаестерца, лопта је закачила некога, променила смер и ушла у мрежу. Аустралијанци су у овом тренутку јако далеко од нокаут фазе.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена - Успаванка на Лужњикију, ни у Сочију није много боље.

45 2. минут - Сјајно је повукао контру Гризман, након пропалог корнера Данске, а Јоргенсен га фаулира са леђа и зарађује оправдано жути картон.

44. минут - Обрукао се центарфор француске репрезентације. Шутирао је Жиру далеко изнад пречке, међутим и да је убацио лопту у мрежу, гол се не би важио, помоћник је подигао заставицу.

ОПАСНО СЕ ЗАКУВАЛО: Није наивно – због Србије му прете смрћу!

39. минут - Гризман је шутирао са врха шеснаестерца али је лопта ишла право у Шмајхела.

33. минут - Дембеле је шутирао са десног крила, међутим лопта је завршила поред леве стативе. Без превеликих узбуђења за сада на мечу Француске и Данске.

utkamica
уткамица / Извор: Реутерс

27. минут - Шанса за Аустралију. Добра позиција на десетак метара од гола за Тома Рогића, шутира из окрета, али му Гаљесе брани.

25. минут - Спорна ситуација у шеснаестерцу Данаца, тражили су Французи играње руком, али нема ништа од тога.

ПА, ОВО НЕМА НИГДЕ: Албанци се УЈЕДИНИЛИ и СПРЕМНИ да помогну Џаки и Шаћирију! (ФОТО)

18. минут - ГОООЛ за Перу! Кариљо је постигао погодак.

16. минут - Први корнер за Французе и одмах шанса за Варана, шутирао је француски капитен главом, али није био прецизан.

10. минут - Миле Јединак добио је жути картон због прекршаја. Судија му је опростио претходни оштрији старт, али следећи није толерисао.

5. минут - Солидан покушај Јединка. Леки је прошао на бок, центрирао је и погодио играча Перуа, сигнализирали су Аустралијанци да је било играња руком, а Миле Јединак је у наставку акције први шутирао ка голу, али је промашио.

utakmica

4. минут - Одмах драма у шеснаестерцу Француске. Пао је један играч Данске, судија је само одмахнуо руком.