ВЕМБЛИ СЛАВИ: Стерлинг и Кејн ПОСЛАЛИ Немце кући! Енглеска у ЧЕТВРТФИНАЛУ (УЖИВО)

29.06.2021. 17:16
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Спектакуларан меч.

Спектакл на Вемблију у потпуности је оправдао тај епитет. Енглеска и Немачка одиграли су феноменалан меч осмине финала, који је на крају припао Гордом Албиону резултатом 2:0 (0:0)

СКАНДАЛ НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ: Хрватска играла са усташким грбом на дресу (ФОТО)

ХРВАТИ СА НДХ ГРБОМ: ХНС истакао ко је крив за то! Изашла је и прича о притисцима...

НЕМАЦ АПЕЛУЈЕ НА УЕФА: Смањите број гледалаца на ЕП

Какав дерби у осмини финала ЕП данас (18.00) на Вемблију. Енглези, који су кренули на ЕУРО као фаворити, против Немаца, који по именима нису као што су некад били, али су показали зашто су Немци. Квота на Енглеску је 2,65, на Немачку 2,80, на икс 3,10, а на GG3 2,40. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Енглеска - Немачка.

У првом полувремену виђено је доста „ватре“ на обе стране. На самом почетку утакмице, Горецка је имао два пута шансу да се прослави, међутим, голман Пикфорд је из тих ситуација излазио као победник.

Тек у 16. минуту Енглеска је први пут запретила Нојеру, учинио је то Пикфорд са завидне удаљености, натеравши голмана Бајерна да интервенише и сачува своју мрежу.

Узбуђења нису спласнула, па је најбољу прилику у овом делу меча пропустио Тимо Вернер, који се као дух створио испред Пикфорда, али је чувар мреже Гордог Албиона сјајним рефлексом ногама одбранио покушај нападача Челсија.

Последњу шансу до одласка на одмор пропустио је Хари Кејн у последњим секундама првог полувремена. У судијској надокнади, Стерлинг је повео акцију и кренуо ка шеснаестерцу, лопта је некако дошла до нападача Енглеза, испред кога је у „минут до 12“ уклизао Хумелс и спречио домаћина да поведе.

Тренутак одлуке десио се у 75. минуту, када је Стерлинг искористио једину грешку у одбрани Немаца, одлично одреаговао на додавање Грилиша и постигао гол вредан четвртфинала.

У каквој форми игра фудбалер Манчестер Ситија на овом Шампионату, сведочи чињеница да је постигао све голове за Енглезе на Европском првенсту. А домаћин их је у досадашњем току такмичења дао три.

Могли су Панцери до изједначења, преко Милера, чији је зицер отишао поред гола. И када се промаше такве прилике, следи казна, а изрекао ју је Хари Кејн.

Нападач енглеске селекције је у 85. минуту највише скочио после центаршута Грилиша и послао Горди Албион у четвртфинале.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ. Енглеска је у четврфиналу.
90. минут
Још четири минута у судијској надокнади.
85. минут
ГООООООООООООООООЛ!!!! Енглеска води 2:0, стрелац је Хари Кејн, коме је то 35. гол у националном тиму. Коначно је скинуо "проклетство" и прекинуо пост на овом шампионату. За све је крива Гнабријева грешка на средини терена, Шо је упутио фор напред ка Грилишу, који је одлично убацио у шеснаестерац, а Кејн главом донео недостижну предност домаћину.

81. минут
Ауууууууу какав зицер за Томаса Милера. Стуштио се ка Пикфорду, могао да га пита где ће да пошаље лопту, а онда шутирао јако непрецизно поред гола. Велики зицер за Панцере је отишао у ветар.
76. минут
Жути картон за Мегвајера, фаул за Немачку.
75. минут
ГОООООООООООЛ!!!!! Води Енглеска 1:0, Рахим Стерлинг је донео предност Гордом Албиону. Велико славље на Вемблију. Акцију је започео Кејн, асистирао Грилишу који је проследио до Шоа, а овај послао лопту на врх петерца, па сјајном Стерлингу није било тешко да погоди за свој трећи гол на Европском првенству! Све голове Енглеске постигао је фудбалер Манчестер Ситија.

72. минут
Жути картон за Госенса.
69. минут
Мења и Саутгејт, најмлађег играча Саку замениће Џек Грилиш.
68. минут
Јоаким Лев ће направити прву измену. Уместо Тима Вернера улази Серж Гнабри.
62. минут
Центаршут Шоа био је лак плен за Мануела Нојера.
57. минут
Вернер је био у дуелу са Стонсом, дефанзивац Манчестер Ситија је изашао из овог окршаја као победник.
54. минут
Проблем за Саутгејта, повредио се Кејн. Указана је помоћ нападачу Тотенхема и убрзо се вратио у игру.
52. минут
Стерлинг се нашао пред шеснаестерцем Немаца, међутим, петљао је и изгубио лопту. Немачки фудбалери су га лако зауставили.
48. минут
Каква одбрана Џордана Пикфорда! Сјајно је шутирао Хаверц, али је голман енглеске репрезентације још једном заблистао и остао несавладан.
46. минут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.
45. минут
Велика шанса за Харија Кејна, после напада Стерлинга, лопта је у шеснаестерцу дошла до високог нападача, али су дефанзивци Немаца на време интервенисали. Клизећим стартом Хумелс је спречио најгоре и сачувао свој тим.
45. минут
Играће се још три минута у првом полувремену.
44. минут
Жути картон за Калвина Филипса, због неопрезног старта.
43. минут
Слободан ударац за Енглеску поред лопте су поново били Трипије и Шо. Уследио је убачај ка Кејну, али је Хумелс стигао нападача Тотенхема и избацио у корнер. Ништа ни од овог корнера, Панцери су се одбранили.
35. минут
Нерешено је и у ударцима на гол, обе селекције су шутирале по три пута, два су ишла у оквир Нојера и Пикфорда.
32. минут
Ауууу какве две шансе за Панцере. Најпре је Кимих центрирао у шеснаестерац, а тамо ни Вернер ни Госенс нису успели на неколико метара да захвате лопту. Још бољу прилику имао је Вернер у следећем нападу, нашао се "очи у очи" са Пикфордом, али га је голман Албиона прочитао и спречио вођство Немаца.

25. минут
Прекршај Матијаса Гинтера над Луком Шоуом, добио је немачки играч жути картон због овог фаула и неће играти у четвртфиналу, ако Панцери прођу. Опасност за Нојера. Центаршут Трипијеа, Кимих је лоше захватио лопту главом, која је отишла у корнер. Извешће га Енглези, Мегвајер је шутирао далеко изнад пречке.
22. минут
Темпо је опао, нема узбуђења на обе стране.
16. минут
Енглеска је упутила први шут ка Нојеру, учинио је то Стерлинг са велике даљине, натеравши капитена Бајерна да крајњим напором интервенише и одбрани његов пројектил.
14. минут
После центаршута из слободног ударца, Мегвајер је покушао ударцем главом, међутим, био је непрецизан.
9. минут
Хаверц је извео "слободњак", али је погодио "живи зид".
8. минут
Жути картон за Рајса, после старта с леђа над Горецком. Слободан ударац извешће Немци.
7. минут
Сјајно додавање Горецке у празан простор ка Вернеру, али је Пикфорд истрчао и испуцао лопту.
4. минут
Први шут Немаца у оквир гола, ударац Горецке, завршио је у наручју голмана Пикфорда.
3. минут
Центаршут Кимиха, интервенисао је Кајл Вокер у корнер. Крос је извео исти, Хаверц убацио у шеснаестерац, а Вокер опет избацио лопту.
2. минут
Слободан ударац за Енглезе, без опасности за Нојера, одбрана Немаца је лагано отклонила опасност.