ЕУРО 2020 - ПРЕГЛЕД ДАНА: Руси и Велшани славили, Италијани делују застрашујуће (ВИДЕО)

16.06.2021. 23:03
Italija
Италија / Извор: Реутерс

Одиграна су три сусрета на Европском првенству које се игра широм Старог континента.

Овог 16. јуна одигране су три утакмице на Европском првенству у фудбалу. Дан је отворила победа Русије над Финском од 1:0 у групи Б, а затим су дошла два меча групе А: Велс са 2:0 савладао Русију, а дан је завршен дуелом Италија - Швајцарска.

ПРЕДЛОГ ДАНА: Најтраженији српски фудбалер у Европи одиграо хуманитарни тикет (ФОТО)

ЈОШ ЈЕДНА ЈЕЗИВА СЦЕНА НА ЕП: Фернандеш пребачен у болницу! Огласила се репрезентација Русије (ВИДЕО)

УЕФА СУРОВА ПРЕМА СРБИНУ: Арнаутовић СУСПЕНДОВАН! Марко је ОДМАХ реаговао

Рани поподневни терним је био резервисан за дуел на "Гаспром арени" у Санкт Петербургу где смо гледали смо отворену утакмицу са прегршт прилика на обе стране терена. Финска је у 3. минуту постигла гол преко Похјанпала, али је исти поништен на аситенцију арбитара из ВАР собе, јер се нападач Унион Берлина се налазио у офсајду.

Русија је заиграла боље од средине првог дела игра, а до вођства су стигли у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена. Офанзивац италијанске Аталанте, Алексеј Миранчук, матирао је Хардецог феноменалним поготком са десетак метара.

Опет је тим који је играо против Финске имао играча који је меч завршио у болници. Десни бек московског ЦСКА и репрезентативац Русије Марио Фернандеш, је у 26. минуту утакмицеке у Санкт Петербургу на носилима изнет са терена, након што су му лекари неколико минута указивали помоћ на терену. Он је незгодно пао на леђа, у покушају да захвати лопту.

Затим је Репрезентација Велса победила је Турску са 2:0 у утакмици другог кола А групе Европском првенству Меч је одгран у Бакуу (Азербејџан), где су наравно сви здушно били уз Турке. Момци са Острва су повели пред сам крај првог дела (43. минут) и то преко Арона Ремзија, који је свакако био најопаснији током целог меча.

Велс је био на прагу да поведе са 2:0 и средином другог дела. Герет Бејл срушен у казненом простору и судија је покзао на белу тачкју.Он је и преузео одговорност, али шутирао је катастрофално, високо преко гола. Познато је да не треба због концентрације да шутира фудбалер над којим је начињен прекршај, али Бејл то није испоштовао. Само минут касније био је у прилици да постигне гол, али опет није био успешан.

Ипак, успели су у последњим секундама да постигну и други гол преко Робертса и тако су на крају славили чак и убедљиво, а на терену није било уопште тако.

Фудбалери Италије још једном су показали да имају домет за велика дела. Азури су на Олимпику у меч другог кола групе "А" савладали репрезентацију Швајцарске резултатом 3:0 (1:0), а апсолутни херој победничког састава био је двоструки стрелац Мануел Локатели.

Везиста Сасуола је бриљирао у Риму, постигао је оба поготка са Италијане. Први пут се велика жеља Јувентуса у листу стрелаца уписала у 26. минуту. Доменико Берарди је у стилу Месија прошао са десне стране и као на тацни послужио 23-годишњег саиграча.

Азури су упркос поготку наставили са нападима, међутим, на други гол чекало се до 52 минута када је поново заблистао Локатели. Опалио је Мануел са 18 метара, Јан Зомер је само погледом испратио лопту.

Коначан резултат поставио је Ћиро Имобиле у 89. минуту. Нападач Лација погодио је мрежу Швајцарске са 20-так метара.

Италија се новом, другом победом у групи "А" и математички пласирала у другу фазу Европског првенства. Сајџије су остале на једном боду који су освојили у мечу са Велсом.