ЕВРОПА ДОБИЈА НОВОГ ВЛАДАРА: Белгија скинула круну Португалу (ВИДЕО)

27.06.2021. 20:33 23:08
Belgija
Белгија / Извор: Реутерс

Торган Азар мајсторијом одлучио победника.

Репрезентација Белгије савладала је Португал у осмини финала Европског првенства резултатом 1:0 (1:0). Црвени ђаволи су победом у Севиљи срушили актуелног шампиона, те ћемо 11. јула добити новог владара Старог континента.

КВОТА КИДА! Да ли ће Лукаку бити НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ првенства - КЛАДИ СЕ

ЗА ЊЕГА ЈЕ ЗАВРШЕНО: Гризман одлази из Барселоне

ЧЕШКА ЛОКОМОТИВА ИЗГАЗИЛА ЛАЛЕ: Де Лихтов црвени пресудио, чека нас лудо четвртфинале ЕП-а

Нису Црвени ђаволи бриљирали, не може се рећи ни да су надиграли, још увек владајућег шампиона. Али су постигли једини гол. Тачније Торган Азар који је на фантастичан начин у 42. минуту затресао мрежу Руија Патрисија.

Шта више, може се рећи да су Португалци имали боље шансе, посебно Диого Жота који је имао бар две изгледне прилике, а и Рафаел Гереро који је погодио стативу. Међутим, реализација је затајила код изабраника Фернанда Сантоша, а Белгија је отишла у четвртфинале. Ипак, ту победу Белгијанци су, могуће, скупо платили, јер су због повреда из игре изашли Кевин де Брујне и Еден Азар.

Белгија ће се у четвртфиналу састати са Италијом, а меч је на програму 2. јула у Минхену.

88. минут
Куртоа брани ударац Силве са неколико метара од гола.

82. минут
Дефанзивци Белгије су блокирали покушај Роналда.

75. минут
Популарни Навигатори су све нервознији. Белгија се концентрисала на дефанзиву, своју шансу чекају из контранапада,
63. минут
Волеј Лукаку са ивице шеснаестерца завршава преко пречке.

61. минут
Жоао Феликс прети ударцем главом - Куртоа сигуран.

58. минут
Најбоља шанса за Португал на утакмици! Одлично је Роналдо проиграо Жоту који са 7-8 метара пуца високо преко гола.

55. минут
Феликс мења Мутиња.

48. минут
Де Брујне се повредио након старта Палиње. Ведету Белгије заменио је Дрис Мертенс.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Белгија - Португал 1:0.

42. минут
ГООООЛ! Торган Азар је постигао феноменалн погодак са 20-так метара - 1:0.
35. минут
Упркос бробеној игри обе репрезентације, нема изгледних прилика.

25. минут
Куртоа одлично интервенише након шута Роналда из слободног ударца. Кристијано је гађао са 25 метара.

22. минут
Очајан покушај Рената Санчеза са дистанце.

15. минут
Гледамо прилично отворен меч на Ла Картухи. Игра се са пуно ритма и борбе на средини терена.

5. минут
Жота је имао прву прилику на мечу. Ударац фудбалера Ливерпула са 10-так метара завршава далеко од гола.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Селекао ће у Севиљи сигурно имати већу подршку са трибина од Белгијанаца, а на руку јој иде и традиција јер су у последњих пет мечева три пута савладали Црвене ђаволе уз два нерешена резултата.

САСТАВИ

Белгија (3-4-3): Куртоа (Г) - Алдервејрелд, Вермален, Вертонген - Муније, Тилеманс, Вицел, Т. Азар - Де Брујне, Лукаку - Е. Азар (К).

Португал (4-3-3): Руи Патрисио (Г) - Дало, Дијаш, Пепе, Гереиро - Жоао Мутињо, Жоао Палиња, Ренато Санчез - Бернарно Силва, Роналдо (К), Диого Жота.