ПРЕГЛЕД ДАНА - Белгија и Холандија већ у другом кругу, Украјина послала Македонију кући (ВИДЕО)

17.06.2021. 22:54
Fudbalska reprezentacija Belgije
Фудбалска репрезентација Белгије / Извор: Реутерс

Занимљиво коло на Европском првенству.

Три меча донео је 17. јун на Европскјом првенству, а отклоњене су и неке дилеме по питању репшрезентација које су већ обезбедиле пласман у други круг шампионата.

РОНАЛДО НАЉУТИО УЕФА: Донето правило о склањању пића на конференцијама за медије

ГЕСТ ВРЕДАН ПОМЕНА: Данци и Белгијанци прекинули меч у част Кристијана Ериксена (ВИДЕО)

НАПАЛА ИХ КОРОНА: Словаци у проблему, фубалер у изолацији (ФОТО)

Дан су отворили Украјина и Северна Македонија у групи Ц, репрезентације које су у првом колу претрпеле поразе. Украјинци су успели да у занимљивом мечу у којме су виђена два пенала стигну до победе, а за то им је било довољно пет минута. Јармоленко је довео Украјинце у вођство у 29. минуту, да би Јаремчук у 35. минуту дуплирао предност што је био и резултат на полувремену. Нису се Македонци предавали и то им се исплатило у 57. минуту када је оборен Горан Пандев. Алиоски је извео једанаестерац који му је Бушчан одбранио, али је АЛиоски из другог поута успео да смањи на 2:1. Покушали су Македонци да стигну до изједначења, али је Аврамковски играо рукм у свом шеснаестерцу и Украјина је добикла пенал. Међутим, шут Малиновског одбранио је Димитриевски, а до кфаја није било промене резултата.

У Копенхагену је Данска већ у 2. минуту преко Поулсена шокирала Белгију којој је било потребно читаво прво полувреме да се опорави. Данци су потпуно надиграли у првом делу игре чету Роберта Мартинеза који је посегнуо за најјачим оружјем када је убацио Едена Азара и Кевина Де Брујнеа у наставку. То се Белгији исплатило пошто је у 55. минуту Лукаку започео акцију којом су Црвени Ђаволи стигла до изједначења када је Де Брујне асистирао Торгену Азару за погодак. Од тог тренутка су Белгијанци преузели контролу меча и 15 минута касније је Де Брујне довео Белгију у вођство на асистенцију Едена Азара. Био је то и коначан резултат, мада је Брајтвајт у самој завршници могао да донесе Данској бод, али је погодио пречку.

У другом мечу групе Ц Холандија је потпуно надиграла Аустрију са 2:0 и обезбедило пласман у наредну рунду. Орање је повело у 11. минуту из пенала пошто је Алаба оборио Дамфриса, а Депај био сигуран извођач једанаестерца. Аустрија без Марка Арнаутовића који је суспендован на једну утакмицу због вређања Ежџама Алиоског из Северне Македоније није могла много тога да уради против Холандије и није имала ниједну шансу током целог меча. Холанђани су се о свему питали на овој утакмици, а тачку на победу ставио је Дамфрис на асистенцију Малена у 67. минуту.

Погледајте како изгледа Ванда Икарди, супруга Маура Икардија.