АЈАКС ИЗГУБИО ОД АТАЛАНТЕ: "Копљаници" се селе у Лигу Европе, Тадић и дружина могу на Црвену звезду

09.12.2020. 21:43
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Гигант из Амстердама разочарао навијаче.

Фудбалери Ајакса поражени су резултатом 1:0 од Аталанте у последњем мечу групне фазе Лиге шампиона. "Копљаници" су поразом од италијанског клуба испали из престижног такмичења, па ће на пролоће играти у Лиги Европе где ће на жребу један од могућих противника бити Црвена звезда.

„ЛУДИЛО“ У ГРУПИ Б – Четири екипе се боре за пролаз даље, а ОВДЕ те чека НАЈЈАЧИ БОНУС ИКАДА

СРБИЈА ДОБИЛА РИВАЛЕ У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЕП: Албанија, Македонија... Наша младост на искушењима

УХ, ОВО ЈЕ БОЛЕЛО: Звездин нападач ПАО на аеродрому - играо се колицима и ударио главом! Само да се није повредио... (ВИДЕО)

Невероватно лош резултат Ајакса у мечу у ком су морали да иду на све или ништа. Они су били превише опрезни, првих 45 минута били су готово неприметни и утонули у сан заједно са Аталантом којој је такав резултат одговарао.

Једини гол на мечу виђен је у 85. минуту, а стрелац је био Луис Муријел.

У овом термину је одиграна још једна утакмица групе Д, а то је сусрет Ливерпула и Митјиланда који је практично био ревијалног карактера. Ипак, на овом сусрету су виђена два гола. Први је постигнут већ у првом минуту, када је после 55 секунди мрежу данског тима затресао Мо Салах, па касније није било голова у првом полувремену.

Домаћин је до изједначења стигао са беле тачке у , прецизан са 11. метара био је Александар Шолц у 62. минуту.