БЕЗ МИТРА НЕ ВАЉА: Ал Хилал испао из Лиге шампиона

23.04.2024. 22:27
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Фудбалери Ал Хилала елиминисани су у полуфиналу азијске Лиге шампиона.

Од тима из Ријада је био бољи Ал Аин. После пораза у првом мечу 4:2, Ал Хилал је на свом терену победио 2:1 што је било недовољно.

Треба истаћи да је Ал Хилал био без помоћи српског нападача Александра Митровића који је одсутан због повреде. Сергеј Милинковић-Савић је одиграо цео меч.

Добро је кренуло по домаће пошто су већ у четвртом минуту повели и то из пенала. Рубен Невеш је био сигуран реализатор. Ипак, поравнање је стигло у 12. минуту. Ерик је био стрелац.

Ал Хилал е нападао тражио нови погодак, а он је стигао у 51. минуту. Ал Давсари је искористио једну одбијену лопту и са ивице казненог простора затресао мрежу гостију.

Уследили су силовити напади домаћих, али је Ал Аин одолео и играће финале са бољим из меча Улсан - Јокохама Маринос, који у среду играју реванш. Први меч добио је Улсан резултатом 1:0.