АРСЕНАЛ ПОНОВО НА ЧЕЛУ: ”Тобџије” утишале ”Олд Трафорд”!

12.05.2024. 19:36
Arsenal
Арсенал / Извор: Танјуг/АП Пхото/Даве Thompson

Фудбалери Арсанала, коло пре краја првенствене трке поново су на челу Премијер лиге.

У дербију 37. кола на Олд Трафорду, савладали су као гости Манчестер јунајтед, 0:1 (0:1).

Тако су изабраници Микела Артета стигли до 87. бода и одмакли Манчестер ситију за два бода, уз додуше утакмицу више.

Јунајтед је наставио серију лоших резултата, све је даљи од тога да ће учествовати у европским клупским такмичењима, док Арсеналу остаје да се нада да ће Манчестер сити до краја направити кикс.

Арсенал је до тог победоносног гола стигао у 20. минуту, а да пре тога готово да није виђено ништа озбиљно пред оба гола.

Једна дубинска лопта ишла је на десну страну, била је то неуспела офсајд замка домаћина, а Каи Хаверц је послао лопту у петерац где се нашао Леандро Тросар ком није било тешко да савлада Онану.

Бен Вајт је имао прилику у 29. минуту када је послао лопту преко пречке, да би у наставку најузбудљивије било у финишу.

Јунајтед је најбољу прилику имао у 77. минуту, Гарначо се обрукао, да би се на другој страани два минута касније истакао Онана после одличне акције Габријела Мартинелија.

Арсенал је у 82. минуту остао без Букаја Саке, повредио се и заменио га је Габријел Жезус.

Минут касније гол је могао да постигне и Деклан Рајс, али је Онана поново спасао мрежу Јунајтеда.

У последњем колу, "тобџије" 19. маја играју са Евертоном, док Сити има два дуела код куће, 14. маја са Тотенхемом и пет дана касније са Вест Хемом.