АРСЕНАЛ СТИГАО ДО ТРОФЕЈА: Изједначили у 101. минуту регуларног тока и славили на пенале

06.08.2023. 19:55
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Невероватан меч.

Фудбалери Арсенала освојили су први трофеј у сезони, "Комјунити шилд", пошто су данас на Вемблију савладали шампиона Енглеске и Европе Манчестер Сити. У регуларном току је било 1:1, а после пенала 4:1 за тим из Лондона.

МОЋНА ЗВЕЗДА: Црвено-бели УБЕДЉИВО славили на "Маракани"

НАКОН ДЕБАКЛА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ! Фиорентина се издигла, Јовић погодио (ВИДЕО)

БАХАР ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД НАПРЕТКОМ: Нисмо успели! Можда у неком другом мечу

Фантастичан гол за вођство Ситија постигао је млади Кол Палмер у 77. минуту, само 13 минута након што је заменио Ерлинга Халанда, а Арсенал је изједначио у 11. минуту надокнаде, аутоголом Мануела Аканђија, након ударца Филипа Тросарда.

У пенал серији пресудили су промашаји Кевина Де Брујнеа и Родрија.

Арсенал је 17. пут освојио Комјунити шилд, док је Сити трећи пут узастопно поражен у финалу.

Уједно, лондонски тим прекинуо је низ од осам узастопних пораза од актуелног шампиона Енглеске.