ЕМЕРИЈЕВ ЧАС ФУДБАЛА: Вила бројала до ШЕСТ против екипе која је ХИТ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ

30.09.2023. 16:11
Oli Votkins
Оли Воткинс / Извор: Реутерс

Лудило од меча.

Фудбалери Астон Виле су у сјајној форми, а то су доказали у у првом мечу седмог кола Премијер лиге. Екипа Унаија Емерија је на "Вила Парку" декласирала Брајтон резултатом 6:1 и са 15 бодова на трећем месту изједначила се са данашњим ривалом, хитом енглеског шампионата.

СТРАНЕ СУДИЈЕ У СРБИЈИ: Дуљај има јасан став о томе

"БИЛИ СМО СПРЕМНИ ДА ГА ПРОДАМО" Директор Јувентуса открио шта је спречило трансфер Влаховића у Премијер лигу

ГРЛИ И ЉУБИ МИХИНУ СЛИКУ: Синишина супруга објавила дирљив снимак унуке (ВИДЕО)

Тим из Бирмингема је већ после пола часа игре имао невероватна три гола вишка, тако да је преосталих сат времена било само одрађивање посла.

Мрежу гостију начео је Оли Воткинс у 14. минуту, исти играч је убрзо по други пут матирао Џејсона Стилеа, да би Первис Еступињан у 26. минуту аутоголом донео Астон Вили недостижних 3:0.

Талентовани Ансу Фати је на полувремену добио шансу у гостујућем тиму, а већ у 50. минуту играч који је летос из Барселоне дошао на позајмицу у Брајтон постигао је дебитантски погодак на Острву.

Воткинс је сјајно издање крунисао и трећим голом у 65. минут, односно четвртим у седам мечева Премијер лиге ове сезоне, а голеаду је запечатио Даглас Луис у седмом минуту судијске надокнаде.

Био је ово пети узастопни тријумф Виле против Брајтона.