АЗИЈСКА ЛШ: СМС стрелац, Ал Хилал поражен у првом мечу полуфинала од Ал Аина

17.04.2024. 20:32
Sergej Milinković-Savić
Сергеј Милинковић-Савић / Извор: Профимедиа

Фудбалери Ал Аина победили су Ал Хилал резултатом 4:2 у првом мечу полуфинала Лиге шампиона Азије, а асистент за први гол гостију био је српски репрезентативац Сергеј Милинковић Савић.

Мароканац Софијан Рахими био је троструки стрелац за Ал Аин. Први гол за клуб из Уједињених Арапских Емирата дао је из игре у 6. минуту, а онда је у 26. и 38. био прецизан са пенала. У 49. минуту Бразилац Малком је на додавање Милинковић-Савића смањио на 1:3. Трећи пенал на утакмици за Ал Аин искористио је Каку у 56. минуту, а коначан резултат поставио је Салем Ал Давсари у 78. и тако сачувао наду саудијском клубу да може до финала.

Српски репрезентативац Александар Митровић због повреде није могао да игра за Ал Хилал, а према најавама неће бити спреман ни за реванш.

У другом полуфиналу, јужнокорејски Улсан је у првом мечу савладао јапанску Јокохаму резултатом 1:0. Реванш мечеви играју се 23. и 24. априла. Финални мечеви на програму су 11. и 25. маја.