АЛБИНА ГОЛЧИНА, АЛВЕШОВ ШОУ: Барса патосирала Атлетико, на Камп Ноу пало ШЕСТ ГОЛОВА (ВИДЕО)

06.02.2022. 18:25
Dani Alveš
Дани Алвеш / Извор: Реутерс

Страшан меч.

Фудбалери Барселоне савладали су Атлетико Мадрид 4:2 (3:1), у мечу 23. кола шпанске Ла Лиге.

ГРОБАРИ КУНУ СВОЈУ СУДБУ: Српски фудбалски ас има најегзотичнију девојку, али НЕЋЕ ДОЋИ у Партизан! Све изнето у јавност (ФОТО)

СМС НЕЋЕ ДА РАТУЈЕ: Навијачи имају проблем са клубом, не са играчима

МЕЊА СЕ ФОРМАТ ЛИГЕ ШАМПИОНА? Могуће је, али не пре сезоне 2024/25

Атлетико је повео већ у осмом минуту. Некадашњи ас Барсе Луис Суарез сјајно је у шеснастерцу пронаша Караска, који је је закуцао лопту у доњи леви угао.

Међутим, радост Мадриђана је трајала само два минута. Ђорди Алба је натрчао на једну лопту и сјајним ударцем је послао у рашље за 1:1. Није ту Барса стала. Млади Гави у 21. минуту је ударцем главом, донео вођство Каталонцима.

Пре и после његовој гола две добре шансе је проопустио Жоао Феликс. Казна је стигла два минута пре краја полувремена. Штопер Араухо се најбоље снашао после гужве у казненом простору Мадриђана и донео Барси два гола вишка на полувремену.

Централна фигура другог полувремена био је Дани Алвеш, који је постигао гол у 49. минуту за 4:1, а касније у 69. минуту је искључен и тако је 38-годишњак успео да затресе мрежу, асистира и добије црвени картон за непуних 70 минута у дербију.

Луис Суарез смањио је у 58. минуту и прекинуо голгетерски пост дуг осам утакмица, али Атлетико није успео да се врати у меч.