БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Реал и Сити рутински до четвртфинала, бомба Де Брујнеа у Будимпешти (ВИДЕО)

16.03.2021. 22:52
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Белгијанац распалио пројектил какав се ретко виђа.

У вечерашњим реванш мечевима осмине финала Лиге шампиона није било изненађења. Реал Мадрид је савладао Аталанту  са 3:1 (1:0), док је Сити са "пола гаса" био бољи од Борусије Менхенгладбах резултатом 2:0 (2:0).

НЕЈМАР СЕ ВРАЋА: Све је већ познато - и Покетино потврдио

У ОДАБРАНОМ ДРУШТВУ: Бен један од најбољих фудбалера Африке

ГИШКА РЕКАО СНЕЖИ ДА ЈЕ ГОСПОЂЕТИНА: Жена Звездиног капитена и колега глумац са сета - господин (ФОТО)

После минималног тријумфа у Бергаму (1:0), Реал је на стадиону Алфредо ди Стефано потврдио улогу фаворита у двомечу са Богињом провинције. Краљевићи су до предности стигли после грешке голмана гостију Марка Спортијела у 34. минуту. Италијан је лоше реаговао код једне безазлене ситуације, предао је лопту Луки Модрићу који је лепо упослио Карима Бензему, а њему није било тешко да затресе мрежу.

Вођство Реалу дуплирао је Серхио Рамос. Шпанац је у 60. минуту сигурно извео пенал који је изборио Винисијус Жуниор.

Наду Аталанти продужио је Луис Муријел лепим поготком из слободног ударца у 83. минуту, али само 60 секунди касњие, Маркос Асенсио поставља коначних 3:1.

На Пушкаш арени у Будимпешти Манчестер сити је питање победника решио у размаку од шест минута. Прво је Кевин де Брујне у 12. правом бомбом савладао Јана Зомера, а онда је Илкај Гундоган у 18. поставио коначан резултат.

Подсетимо, Грађани су први дуел решили у своју корист са 2:0.