БИВШИ ИГРАЧ ЗВЕЗДЕ ДОМИНИРА У ПРВЕНСТВУ: Гол и асистенција у победи!

15.01.2022. 16:23
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

У сјајној форми.

Желела је ФК Црвена звезда у прелазном року да на Маракану врати Александра Пешића из Макабија, у тренуцима када је искусни нападач напуштао Израелце, међутим, висока плата коју је тражио, стала је на пут реализацији трансфера.

БОРЈАН ОЗДРАВИО: Капитен се придружио припремама Црвене звезде

И ИНИЦИЈАЛИ СУ БИЛИ ДОВОЉНИ: Звезда ПОТВРДИЛА долазак ВЕЛИКОГ појачања (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Де Брујнеова ОСВЕТА Челсију! Сити пред одбраном ТИТУЛЕ, само ЧУДО може да их СПРЕЧИ (ВИДЕО)

Испоставило се да захтеви популарног Шиље нису били без основа, јер је преласком у турски Карагумрук, не рачунајући сезону у Звезди коју је завршио са 25 голова, начинио најбољи потез у каријери.

Нишлија је тренутно највећи фаворит за првог стрелца тамошњег првенства, пошто је још једним голом стигао до бројке од 12 погодака у Суперлиги. Нова жртва несуђеног појачања Станковићевог тима био је Ризе (2:0), чије је помогао тиму из Истанбула да крене ка горњем делу табеле.

Некадашњи голгетер француског Тулуза, италијанске Аталанте и Црвене звезде био је на данашњем мечу усамљен у шпицу Карагумрука, док су иза њега деловали Фабио Борини, Емре Мор и Лукас Биља. Била је то сјајна одлука тренера Алтаја Канела, посебно што је Александар Пешић био у сјајним реалацијама са искусним десним беком Салихом Дурсуном.

Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

Дефанзивац домаћих је у 31. минуту асистирао Пешићу за вођство свог тима и 12. гол за учвршћивање на челу листе стрелаца. Шиља је у препознатљивом стилу преварио чувара и спретно реаговао, као много пута током ове сезоне.

После примљеног гола, Ризе је постао равноправан ривал, пропустио неколико шанси, али дефанзивци овог тима нису имали решење за Србина. У 75. минуту Нишлија се "реванширао" Дурсуну за асистенцију и директним додавањем допринео да бек Карагумрука постави коначних 2:0.

Домаћи су меч завршили са десеторицом, јер је Босанац Ервин Зукановић добио другу јавну опомену и морао у свлачионицу.

Најновије вести о ФК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.