БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА НИКАД ЗАНИМЉИВИЈА: Киксеви Милана и Роме, Интер и Лацио тамо где желе да буду

03.05.2023. 22:57
Tami Abraham
Тами Абрахам / Извор: Реутерс

Росонери до бода у завршници.

Одигране су преостале четири утакмице 33. кола Серије А.

СРБИ КОМБИНОВАЛИ У ТОРИНУ, ВЛАХОВИЋ КОНАЧНО ПОГОДИО: Јуве на другом месту, Станковић тоне све дубље

КО ДРУГИ, НЕГО ОНИ: Белингем на лето напушта Дортмунд, следећа дестинација је крајње очекивана

НАЈПЛАЋЕНИЈИ СПОРТИСТИ: Роналдо ПРВИ, а од тенисера међу десет је само Федерер

Велика борба влада у италијанском шампионату за места која воде у Лигу шампиона. У трци је чак шест екипа и јасно је да ће до самог краја бити веома неизвесно.

Фудбалери Милана су на свом терену усепли да спасу бод против претпоследњепласираног Кремонезеа (1:1). Окереке је 13 минута пре краја шокирао домаће, али је Месијас у трећем минуту надокнаде изједначио.

За разлику од градског ривала, Интер није дозволио изненађење и убедљивим тријумфом над Вероном у гостима (6:0) дошао до четвртог места. Стрелци за Нероазуре су били Гаич (аутогол), Чалханоглу, Џеко x2, Мартинез x2.

Рома није успела да слави на гостовању Монци, одиграли су изабраници Жозеа Муриња мршавих 1:1. Повела је Вучица голом Чалханоглуа у 24. минуту, али је Кардирола шест минута пре краја првог дела игре поставио коначан резултат. Рома је тренутно на деоби пете позиције са Миланом и Аталантом и на два су бода од Лиге шампиона.

Фудбалери Лација су у најбољој позицији у поменутој борби за топ 4. Небеско плави су победом над Сасуолом (2:0) дошли поново до другог места и сада су на шест бодова од Аталанте, која је прва испод црте (Лиге шампиона).