ЗА ЗАТВОР: Мало фалило да Месију поломе ногу, десетковани Бразил се провукао (ВИДЕО)

03.09.2021. 08:26
Brazil
Бразил / Извор: Профимедиа

Узбудљиво пред велики дерби.

Ноћас су одиграни мечеви седмог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство. Бразил и Аргентина су оправдали улоге фаворита и наставили да сигурно корачају ка Мундијалу у Катару.

ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА МЕГУ: Центар без уговора играо за црвено-беле, да ли је он ново ПОЈАЧАЊЕ?

ВЕЧИТИ ПОНОВО НА УДАРУ: ФСС казнио Звезду, Партизан на ТАПЕТУ!

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЈЕ НАПУСТИО КАМП РЕПЕЗЕНТАЦИЈЕ: Да је ИСЦЕНИРАО разлог?

Бразил је био бољи од Чилеа резултатом 1:0 у Сантјагу у Чилеу. Дуго се мучио Бразил да пробије бедем одбране домаћина, али је успео голом резервисте Рибеира. Након шута Нејмара и одбране Брава Рибеиро је натрчао на лопту и погодио небрањени део мреже. Није Бразил играо у препознатљивом ритму, можда је последица тога што је селектор Тите имао доста проблема са састављањем тима, велики број играча му није био на располагању.

Аргентина је савладала Венецуелу у гостима резултатом 3:1. Током читавог меча Аргентина је контролисала меч,а у томе им је значајно помогао Адриан Мартинез играч домаћих, који је добио црвени картон након бруталног старта на Месију у 32. минуту. У једној борби за лопту Меси је први стигао до лопте, а играч домаћих је оштро стартовао отвореним ђоном на потколеницу играча ПСЖ-а и за то је добио заслужено искључење. Погледајте у видео клипу у наставку вести на 3.09 минута ову ситуацију.

Први гол је постигнут у надокнади првог полувремена. након сјајне асистенције Месија Лаутаро Мартинез је био неумољив и погодио мрежу гостију. Аргентина је утакмицу преломила у 71. минуту након сјајне тимске акције и гола Хоакина Кореје. Победу је оверио Анхел Кореа у 74. минуту.

У осталим мечевима Еквадор је савладао Парагвај 2:0 док су Боливија и Колумбија као и Перу и Уругвај одиграли 1:1.  Бразил је тренутно убедљив на првом месту са 21 бодом, док је Аргентина иза са 6 бодова мање. У следећем колу нас очекује велики дерби између управо ове две екипе. Меч је заказан за недељу од 21 час по средњеевропском времену.

Погледајте како изгледа Алиша Леман, фудбалерка из Швајцарске.