БУНДЕСЛИГА: Алонсо пробудио Фармацеуте, Бохум победио први пут у сезони

08.10.2022. 18:09
Ćabi Alonso
Ћаби Алонсо / Извор: Профимедиа

Мечеви деветог кола.

Одиграна су четири меча суботњег програма деветог кола Бундеслиге у којима су виђене две победе домаћина и два ремија. Бајер је са новим тренером Ћаби Алонсом са 4:0 савладао Шалке, док је Бохум дошао до прве победе победом од 3:0 против Ајнтрахта.

БАРСЕЛОНА СЕ ПОВЛАЧИ: Лапорта више не верује у Суперлигу

ИНТЕР СЛАВИО: Џеко обио рекорд Синише Михајловића

НЕСТА УВЕРЕН: Халан није незаустављив

Жерардо Сеоане је смењне због лоших резултата Бајера, надследио га је Ћаби Алонсо и шок терпаија је успела макар за сада пошто су Фармацеути са 4:0 били бољи од Шалкеа и стигли до друге победе у сезони.  Бајер је био бољи ривал током свих 90 минута, а посено  упрвом полувремену које је завршио са вођством 2:0 головима Дијабија у 38. минуту и Фримпонга три минута касније. Фримпонг је у 53. минуту повисио на 3:0, да би четврти гол за Бајер постигао Паулињо у 90. минуту.

Бохум је у деветом колу победио први пут у сезони и то Ајнтрахт са 3:0. Дуго је на 'stadionu ''Рур'' било 0:0 да би у 71. минуту Хофман довео Бохум у вођство. У 87. минуту је Ндика аутоголом довео домаћина надомак победе да би тријумф потврдио Форстер у судијској надокнади.

Аугзбург и Волфсбург одиграли су 1:1, а гости су први дошли у вођство у 27. минуту преко Герхарта, да би Аугзбург стигао до бода у другом полувремену, а стрелац је био Гуми у 55. минуту, а до краја није нбило промене резултата. Исти резултат је виђен и на мечу Мајнца и Лајпцига. Домаћин је повео поготком Ингвартсена у 45. минуту и деловало је током другог полувремена да ће домаћин успети да се одбрани, али је Нкунку у 80. минуту донео бод Лајпцигу.