БУНДЕСЛИГА: Фармацеути пронашли рецепт, трећи узастопни тријумф Бајера

12.11.2022. 18:30
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Профимедиа

Одиграно пет мечева 15. кола.

Одиграно је пет мечева суботњег програма 15. кола Бундеслиге, а Бајер из Леверкузена је дефинитивно подигао форму пошто је против Штутгарта славио са 2:0 и тако остварио трећу узастопну победу. Други узастопни тријумф остварио је и Бохум против Аугзбурга са 1:0, док је Лајпциг савладао Вердер са 2:1.

МЛАДОСТ САВЛАДАЛА КОЛУБАРУ: Бојовић 100. голом у Суперлиги потврдио славље домаћина

ЧАКАР ИСКРЕН: Партизанова и моја повезаност није никаква тајна

ПОСЛЕ 85 ГОДИНА: Брентфорд направио изненађење и савладао Сити

Ћаби Алонсо је чини се коначно пронашао добитну формулу за Бајер који је заређао са три победе после данашњег славља против Штугарта са 2:0. Дијаби је довео Фармацеуте у вођство у 30. минуту што је био и резултат првог полувремена, да би у 82. тријумф потврдио голом Таха. Лајпциг је савладао Вердер у гостима са 2:1, а већ у 13. минуту је Андре Силва довео Лајпциг у вођство. Домаћин је до изједначења ситгао у 57. минуту преко Горса, алои је сва тир бода Лајпцигу донео Шлагер 14 минута касније.

Бохум је успео да оствари други узастопни тријумф, а после Борусије Менхенгладбах савладан је Аугзбург са 1:0, а стрелац јединог гола био је Антви-Анђе у 58. минуту, а три минута касније је Бериша промашио пенал за Аугзбург. Ерхан Машовић је ушао са клупе за Бохум и одиграо posledwih десетак минута меча.