БУНДЕСЛИГА: Милионери нису искористили кикс Бајерна, Штутгарт шокирао Борусију

15.04.2023. 18:32
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви 28. кола.

Борусија Дортмунд имала је прилику да престигне Бајерн на табели после 28. кола Бундеслиге, али Милионери нису искористили кикс Бавараца који су одиграли 1:1 са Хофенхајмом. Штавише, Борусија је од готовог направила вересију и ремизирала је са Штутгартом 3:3 иако је имала играча више.

ПИОЛИ ЧУВАО МОМКЕ ЗА НАПОЛИ: Милан умало ипак да слави, али арбитри и срећа су мислили другачије

Ово је многе изненадило! Касано изнео мишљење о Михајловићу, користио и "непристојне изразе"

БРАЗИЛСКИ КЛУБ ПОТВРДИО: Хорхе Сампаоли нови тренер Фламенга

Бајерн је дочеко Хофенхајм и брзо повео пошто је у 17. минуту био прецизан Павар. Био је то резултат првог полувремена, али је Бајерн поново показао одређене слабости. Хофенхајм је то искористио и у 71. минуту стигао до изједначења преко Крамарића који је добро извео слободан ударац и савладао Зомера. Убрзо је БАјерн стигао до другог гола, алои је он поништен пошто је Павар био у офсајду и остало је 1:1.

Тај кикс није успела да искористи Борусија Дортмунд која је имала све у својим рукама против Штутгарта који се бори за опстанак. Милионери су за нешто више од пола сата водили 2:0 после голова Халера у 25. и Малена у 33. минуту. Чинило се да ће Борусија имати лак посао у наставку када је у 39. минуту искључен Мавропанос. Међутим, Штутгарт је и са играчем мање успео да стигне до изједначења за свега шест минута. Прво је Кулибали био стрелац у 78. минуту, да би у 84. Вагноман био најприсебнији после корнера. Тек тада су кренула узбуђења. Борусија је поново повела у трећем минуту судијске надокнаде голом Рејне. Изгледало је да ће Милионери ипка стићи то три бода, али је у последњим тренуцима меча Силас успео да донесе велики бод Швабама.