БУНДЕСЛИГА: Паклени тандем ОДУВАО Суботићев Унион! Милионери РАФАЛОМ кроз Падерборн (ВИДЕО)

31.05.2020. 17:51
FK Borusija
ФК Борусија / Извор: Реутерс

На програму 29. коло.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха убедљиво су победили Унион Берлин 4:1 у мечу 29. кола и пробили се на трећу позицију бундеслигашке табеле.

ТУГА ДО НЕБА: Трагедија у породици једног од најбољих фудбалера на свету!

РОМА НЕ МЕЊА ВЛАСНИКА: Палота одбио понуду ''Фридкин Групе''

ШТА ЈЕ САД ОВО? Марко Николић НИЈЕ тренер Локомотиве!

Већ после првих 45 минута током којих се јасно видело да одбрана Униона просто не може да издржи притисак нападача домаћег тима. Или да будемо још прецизнији, Маркус Тирам и Аласан Плеа просто су били неухватљиви за госте из. А били су и посебно мотивисани да се Униону освете за пораз у првом мечу у Берлину.

У 17. минуту Флоријан Нојхаус је превише лако изашао на крај са Марвином Фридрихом и начео госте, да би у 41. Аласан Плеа пробио по левом крилу и центрирао на супротну стативу, а тамо је Маркус Тирам измакао пажњи Невена Суботића и предност је дуплирана.

Унион је био на коленима, мада Немци не би били Немци кад би се све тако једноставно завршило. Иако Менш, као што рекосмо, није познат по томе што просипа бодове на домаћем терену дозволио је Униону да се врати у живот преко Себастијана Андерсона. И деловало је да ће Унион напасти. Уосталом, већ на полувремену је тренер Урс Фишер из игре извео штопера Суботића и на терен послао везисут Феликса Кроса.

Авај, није Феликс Реалов Тони Крос. Баш је грешка млађег брата Кроса претходила трећем и фаталном голу Борусије. Изгубљена лопта испред свог шеснаестерца, беспотребно се играо Феликс, а Плеа и Тирам не праштају.

Поново је Аласан био асистент, Тираму је било довољно само да постави ногу. Плеа се потом и сам уписао у листу стрелаца, тек да не буде да је Суботић био једини кривац за 0:2 из првог полувремена.

Плеа је у досадашњем току сезоне постигао 10 голова и толико пута био асистент код истих. Тирам је дао исти број погодака, уз осам асистенција. Страшан тандем има Борусија у нападу. Питање је само колико ће моћи да га задржи. Тирама медији већ увелико селе у Серију А, највише је "загризла" Фјорентина, па не би чудило ако би се придружио српском тандему Николи Миленковићу и Душану Влаховићу.

У другом недељном мечу, Борусија из Дортмунда је декласирала Падерборн са 6:1, фуриозном игром у наставку меча.

До полувремена мреже су мировале, да би у других 45 минута Милионери искалили сав бес над нејаким домаћином. Голеаду је отворио Азар, па је затим Џејдон Санчо са два поготка отклонио све дилеме. Тачку на убедљив тријумф ставили су Хакими и Шмелцер, док је Санчо до краја постигао још један од своја три гола и крунисао сјајну партију.

Занимљиво да су гости од 85. до 90. минута постигли чак четири гола, чиме је Падерборн потврдио да има можда и најлошију одбрану у Бундеслиги.