БУНДЕСЛИГА: Бајерн се ОСВЕТИО Фрајбургу! Дортмунд преживео Унион!

08.04.2023. 19:15
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Профимедиа

Узбудљиво у првенству Немачке...

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су Фрајбург са 1:0 у 27. колу Бундеслиге, и тако се реванширали за пораз у полуфиналу Купа Немачке.

И кад те неће, точак среће се окреће

ЈОВИЋ ТРАГИЧАР: Лука ПРОМАШИО за победу Фиорентине!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Лампард НЕУСПЕШНО дебитовао на клупи Челсија! Пораз Фулама без Срба

Једини гол је постигао Матијас Де Лихт у 52. минуту меча, феноменалним голом.

Бајерн је тако остао на првом месту са 58 бодова.

У следећем колу им следи утакмица против Хофенхајма на домаћем терену, док пре тога имају пут у Манчестер на мегдан Ситију у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

Фрајбург је остао на високом четвртом месту и даље наставља да се бори за пласман у Лигу шампиона.

Борусија Дортмунд је уз много муке победила на свом терену Унион Берлин са 2:1.

Повели су "милионери" голом Данија Малена у 28. минуту, изједначио је Беренс у 61., да би Мукоко у 79. минуту својим седмим голом у сезони донео сва три бода свом тиму.

Дортмунд је тако остао на минус два у односу на првопласирани Бајерн, док је Унион Берлин трећи са пет бодова мање од Борусије.

Екипа Бајера из Леверкузена је са 2:1 била боља од Ајнтрахта из Франкфурта.

Већ после првог полувремена је било 2:0 за домаћи тим. После десет минута на семафору је било 1:0, Амин Адли је погодио мрежу гостију. Муса Дијаби је у 34. минуту меча постигао други гол за Леверкузен. Гости су закували ситуацију на терену у 74. минуту када је Ђибрил Соу смањио предност домаћих, али више од тога нису могли.

Сардар Азмун је у надокнади времена постигао и трећи гол на утакмици

Леверкузен је се сада попео на шесто место, док је Ајнтрахт пао на седмо.

Келн је био и више него убедљив против Аугзбурга у гостима.

"Јарчеви" су повели после само седам минута меча, Ељес Скири је погодио мрежу домаћих. У 16. је дуплирана предност Келна, када је Мартел постигао свој први гол у дресу Келна.

Роберт Варгас је смањио предност гостију у 29. минуту. Потврду победе Келна је урадио Линтон Маина у 59. минуту.

Келн је сада после ова три бода на 11. месту, док је Аугзбург на 13. месту.

Феноменалну утакмицу смо гледали у Мајнцу, јер се после сиромашног првог полувремена на крају утакмица завршила са 2:2.

Све до 85. минута нисмо видели голове, а онда је уследила права канонада.

Повели су домаћи голом Ажоркеа , само два минута касније је изједначио Штеге.

У 93. минут је Вајпер поново довео свој тим у вођство, али је у следећем нападу Николас Фулкруг поставио коначних 2:2.

Вердер је стигао до 32. бода, а Мајнца се са Ајнтрахтом изједначио на седмом месту са 41. бодом.