БУНДЕСЛИГА: "Салатара" остаје на Алијанц Арени, Бајерн оверио 29. титулу шампиона!

16.06.2020. 22:26
fdg
фдг / Извор: Реутерс

Утакмице 32. кола првенства Немачке.

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у Бремену екипу Вердера резултатом 0:1 (0:1) и тако два кола пре краја првенства осигурали 29 титулу шампиона Немачке.

Утакмица је била прилично занимљива, упркос пљуску који је падао средином првог полувремена, а једини гол виђен је у 43. минуту, када је мрежу Јирија Павленке погодио најбољи стрелац шампионата Роберт Левандовски.

Најјачи клубови поново на окупу – и ти си у игри за велики добитак

КАКО ВАМ ОВО ЗВУЧИ: Станковић на Маракану доводи Станковића!

ДОЂИТЕ НА СПЕКТАКЛ: Црвена звезда позива навијаче на велико славље!

У премијерном мечу 29. кола, Борусија из Менхенгладбах убедљиво је савладала Волфсбург 3:0 (2:0) и тиме показала да не одустаје од Лиге шампиона. Стрелци су били Јонас Хофман у 10. и 30. минуту, а коначан резултат поставио је Ларс Штиндл у 65.

У дербију зачеља између Униона и Падерборна виђена је уједначена борба, а домаћи су на крају освојили сва три бода аутоголом Бена Золинског у 27. минуту.

Фрајбург је као домаћин савладао Херту из Берлина нашег Марка Грујића. Резултат је био 2:1 (0:0). Стрелци за домаће били су Вићенцо Грифо у 61. минуту и Нилс Петерсен у 71. Погодак за госте дело је Ведада Ибишевића са беле тачке у 66. минуту. Српски репрезентативац одиграо је 83. минута, њега је заменио Матеус Куња.