ЧАСТАН ОПРОШТАЈ ОД НАВИЈАЧА: Станковићева Сампдорија непоражена у последњем мечу пред својом публиком

26.05.2023. 22:54
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Профимедиа

Имају још меч са Наполијем.

У последњем мечу ове сезоне на домаћем терену Сампдорија је одиграла нерешено са Сасуолом – 2:2 и тако се екипа из Ђенова на частан начин опростила од својих навијача у овој сезони Серије А.

ВРУЋЕ ГЛАВЕ ПРЕД ДЕЛИЈАМА: Пешић објаснио зашто је гурнуо Драговића на атлетској стази

СТИГЛА ЈЕ ПОНУДА: Пешић ЖЕЛИ да напусти Звезду?

ГЛАВОБОЉА ЗА СЕЛЕКТОРА: Из Италије ПОТВРДИЛИ да је за Београђанина завршена сезона

Сампдорија је, од како је на њено кормило сео Станковић, у 29 мечева забележила свега три победе, уз осам ремија и чак 18 пораза, све то уз поражавајућу гол-разлику – 20:53.

Катастрофалне партије су Ђеновљане оставиле на последњој позицији на табели, па ће се заједно са Кремонезеом и још једним тимом преселити у Серију Б.

У дуелу против Сасуола, Сампдорија је повела голом Габијадинија у осмом минуту, али су прекренули Берарди и Матеус Хенрике, погоцима у деветом и 11. минуту. Коначан резултат аутоголом поставио је Ерлић у 78. минуту.

До краја, посебно емотивно је било у 86. минуту, кад је Фабио Кваљарела затражио измену. Свесни су сви на стадиону “Луиђи Ферарис” били да је ово вероватно последњи меч на домаћем терену за искусног нападача, који је добио овације, а терен је напустио у сузама.

Сампдорија ће у оквиру последњег, 38. кола Серије А гостовати новом шампиону Наполију.