ЛИГА ЕВРОПЕ: Влаховић одвео Јуве у четвртфинале! Мурињова Рома НУЛОМ прошла даље

16.03.2023. 21:27
FK Roma
ФК Рома / Извор: Профимедиа

Киша голова на старом континенту...

Вечерас су одигране четири реванш утакмице осмине финала Лига Европе. Фудбалери Јувентуса савладали су Фрајбург у гостима резултатом 1:0 и тако још једном победом успели да елиминишу немачку екипу.

ВЛАХОВИЋ ПОНОВО РЕШЕТА: Србину најпре поништили гол, а онда поцепао мрежу ривала (ВИДЕО)

”ГОРДИ АЛБИОН” ВИШЕ НИЈЕ ИСТИ: Саутгејт објавио списак! Без Стерлинга и Арнолда у квалификацијама за ЕУРО

ПРОЈЕКАТ У КОМ СЕ НАЛАЗИ И СРБИЈА: Пиксијеви Орлови у такмичењу са најјачим селекцијама Јужне Америке

У првом полувремену прштало је од акције, Душан Влаховић погодио је у 28. минуту после гужве у казненом простору ривала, али је гол био поништен због офсајда.

Фрајбург је у финишу првог полувремена остао са играчем мање после играња руком Гулдеа који је скривио пенал, а лопту је на креч ставио управо Влаховић и уз мало среће затресао мрежу Фрајбурга.

Друго полувреме није донело много узбуђења, а наступ је уписао и Филип Костић који је заједно са Влаховићем замењен у 70. минуту меча.

Коначан резултат поставио је Федерико Кијеза у петом минуту надокнаде времена.

Манчестер јунајтед је после убедљивих 4:1 на Олд Трафорду остварио минималну победу у Севиљи над Бетисом.

На почетку меча, домаћин је имао неколико веома опасних напаада, претили су Хуанми и Хоакин погодивши стативу, док је на другој страни узвратио Пелистри који је такође погодио оквир гола.

Српски арбитар Срђан Јовановић одлично је водио дуел у којем је кључан био детаљ из 56. минута када је Маркус Рашфорд послао прави пројектил иза гола Силве са око 25 метара.

За разлику од Бетиса, Севиља је прошла даље упркос минималном поразу у Турској од Фенербахчеа.

Једини погодак на мечу дао је Енер Валенсија у 41. минуту после пенала који је досуђен после играо ја руком Алекса Телеса.

Ипак, репрезентативци Србије Немања Гудељ и Марко Дмитровић су заједно са својим саиграчима издржали притисак Фенера до краја меча и напослетку прошли у четвртфинале другог по јачини европског такмичења.

Убедљиво најмање проблема вечерас имао је немилосрдни Фејенорд који је после ремија у Пољској 1:1 против Шахтјора сада на домаћем терену понизио ривала са чак 7:1.

Све је практично било готово већ у првом полувремену, први је погодио Сантијаго Томас Хименез у деветом минуту, да би Оркун Кокџу головима у 24. и 38. минуту поставио високих 3:0 пред одлазак на одмор.

Шахтјор сачињен од скоро свих домаћих фудбалера није могао ништа на терену ни у другом полувремену, а Осама Идриси је наставио голеаду Фејенорда у 49. и 60. минуту.

У 64. се у стрелце уписао и Алиреза Јаханбакш, док је три минута касније погодио и Данило.

Утешни погодак за Украјинце дело је Кевина Келсија у 87. минуту сусрета.

Фудбалери Роме пласирали су се вечерас у четвртфинале Лига Европе пошто су елиминисали Реал Сосиједад.

Чета Жозеа Муриња искусно је и прилично лако сачувала два гола предност из првог меча у Италији, па је у Сан Себастијану одиграла без погодака.

Истина, Смолинг јесте затресао мрежу финишу првог полувремена, али је гол био поништен због игре руком.

Баски су запретили преко Ојарзабала који је погодио пречку и промашио немогуће у другом полувремену, па промене резултата до краја сусрета није било.

У окршају два Униона, као победник је изненађујуће изашао онај белгијски који је против имењака из Берлина славио на домаћем терену са 3:0.

Играо се 18. минут када је Теди Теума затресао мрежу Роноуа, док је Жан Лазаре Амани удвостручио предност своје екипе у 63. минуту сусрета.

Унион из Берлина је након тога остао са играчем мање пошто је искључен Хаберер, погодак домаћих из 89. минута поништен је због офсајда, али онај Лоика Лапусина у четвртом минуту надокнаде времена није, па ће Унион Сен Жилоа наставити своју европску бајку.

Леверкузен је новом победом од 2:0 у Мађарској над Ференцварошем оправдао улогу фаворита.

"Фармацеути" су повели већ у трећем минуту меча када је Муса Дијаби брзу контру претворио у погодак.

Све наде Мађара око евентуалног преокрета пале су у воду у 81. минуту када је Амин Адли на додавање Дијабија поставио коначан резултат.

Утакмица између Арсенала и Спортинга отишла је у продужетке после 1:1 у регуларном делу меча у Лондону.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Келен, супруга Жуниња, фудбалера Митјиланда