ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ ЗЕНИТА: Бахар има разлога за оптимизам!

04.07.2023. 20:51
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Припреме у пуном јеку.

Фудбалери Црвене звезде успешно су стартовали на турниру у Санкт Петерсбургу. Они су вечерас пред 17.770 гледалаца савладали домаћи Зенит са 2:1 и показали да тренер Барак Бахар већ успева да спроведе своје замисли када је начин Звездине игре у питању.

КОШ ЗА СРЕЋУ ЈЕ ЧИСТА СРЕЋА: Познати низали поене, а Фондација Mozzart донирала милион и по динара за породицу Рајковић

ШМЕКЕРСКИ ПОТЕЗ РУСА: Ужичко коло дочекало Звезду у Санкт Петербургу (ВИДЕО)

”ДУЉАЈ МЕ ЗВАО СВАКЕ НЕДЕЉЕ”: Кануте отворио карте по доласку у Партизан - ”Зову ме и Погба”

После двадесетак минута равноправне игре, Зенит је почео да врши снажан притисак пред Звездиним голом. Створили су домаћи неколико одличних прилика, али нови чувар мреже српског шампиона Омри Глазер је показао своје квалитете са две изванредне интервенције.

На истеку првих пола сата игре иницијатива Зенита је ослабила, а Звезда је на другој страни одмах припретила и, макар на први поглед, изнудила једанаестерац, када је Касијера фаулирао Олајинку. Али, после провере у ВАР соби, испоставило се да је Олајинка био у офсајду и од пенала није било ништа.

Ипак, што је тада пропуштено, надокнађено је већ у 40. минуту када је одбрана Зенита матирана у четири потеза. Канга је почео акцију, наставио Олајинка који је пребацио лопту на леву страну одакле Стефан Митровић одлично центрира за Мирка Иванића који ударцем главом шаље лопту у леву страну гола Зенита - 1:0.

Тим резултатом се ушло у друго полувреме, после чега је било и доста измена на обе стране.

Зенит је изједначио у 63. минуту. Васиљев је са леве стране ушао у Звездин казнени простор, подигао је главу и уочио Кеироша коме су Звездини дефанзивни оставили превише простора, а он то користи и прецизним ударцем са неких 13-14 метара погађа десну страну Звездиног гола - 1:1.

Ипак, финиш меча припада Црвеној звезди која је после акције младог Шљивића преко Кингса Кангве изнудила једанаестерац код кога није било ничег спорног.

Са беле тачке је шутирао Жан-Филип Красо, смирено, елегантно је послао лопту у доњи десни угао, а противнички чувар мреже се није ни померио - 2:1, победа Црвене звезде.

Следећу утакмицу црвено-бели ће играти за четири дана против Нефчија.