ЦРВЕНО-БЕЛИ СЛАВИЛИ НА БРДУ: Резултат УБЕДЉИВИЈИ од игре

11.09.2020. 18:35
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч 7. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Црвене Звезде су убедљиво са 3:1 славила у дербију 7. кола Суперлиге Србије на Бановом Брду против Чукаричког. Тријумф не показује право стање, јер је домаћин био равноправан ривал током 90 минута.

ВРАЋА НАМ СЕ ПРИМЕРА: Реал први фаворит за круну, љутом Месију квота 2,80

КРАЈ САГЕ - ЗВАНИЧНО: Бане Ивановић ПОТПИСУЈЕ - на медицинским је прегледима!

ПОСЛЕ СВЕГА ШТО ЈЕ УРАДИО ЗА ЗЕМЉУ… Србија и Црна Гора брује о Савићевићевом коментару о Ђоковићу

Прво полувреме није наговештавало убедљиву поебду Црвене звезде. Славили су у том делу изабраници Дејана Станковића са 1:0 и то голом Милуновића у 3. минуту. Брђани су били чак и бољи у првом делу, али Звездаши су имали сигурног Борјана који није био савладан и пред бројних геешака задње линије, пре свега стрелца Немање Милуновића.

Меч је практично решен на почетку другог дела. Прво је Иванић у 49.  инуту довео Звезду у вођство од 2:0, а затим је Канга из пенала повећао предност. Најстрожа казна је била оправдано досуђена, а габонац је у 54. минуту био сигуран.

Брђани су били отворени и на крају су успели да смање резулатат. Сјано је шутирао Звездино дете Милан Савић у 84. минуту и матирао је имењака Борјана.

Надамо се да меч неће бити упамћен по повреди капитена домаћин Марка Доцића после погибељног старта Секу Саногоа.

Главни судија меча је био Лазар Лукић, док су му помагали Драган Богићевић и Бојан Бановић.

Догађања на дерби мечу можете видети овде.

90. минут
Играће се још пет минута
88. минут
Наместио се Срђан Спиридоновић. Лопта качи једног одбрамбеног играча и од стативе одлази у корнер.
84. минут
1:3! Милан Савић постиже гол против свог матичног клуба. Сјајан шут Звездиног детета са 25 метара. Одмах потом је и замењен. У игру је ушао Видосављевић
83. минут
Поново партизаново дете Пантић сјано шутира, али преко гола
81. минут
Данило Пантић погађа стативу из изгледне позиције
78. минут
У екипи Звезде улази најновије појачање Дијего Фалчинели, као и Његош Петровић. Изашли су Саного и Иванић
63. минут
Лукић је заменио Доцића, а истовремено су на стадиону Чуке викали да му је нога сломљена. Чека се званична потврда.
59. минут
Ужасан фаул Санога! Послао је Доцића на носилима ван терена. Био је то старт на колено. Играчи Чуке су љути на Лукића што није искључио везисту Звезде.
57. минут
Двострука измена код Звезде. Радован Панков уместо Милана Родића. Жељко Гаврић препушта позицију Срђану Спиридонпвићу.
56. минут
Иделан прилика за домаће. Бирманчевић са пет метара главом пуца поред гола
54. минут
0:3! Канга је сигуран са 11 метара
54. минут
Пенал за Звезду. Вукановић је prettršao Тошића и оправдано досуђена најстрожа казна

49. минут
ГОЛ! 0:2 Мирко Иванић шутира са ивице шеаснаестерца и лопта уз доста среће од Ћирковића одлази у гол
47. минут
Сјајна инервенција Борјана после одлично изведеног корнера
46. минут
Почео је други део

ГОТОВО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Милан Гајић шутира високо изнад гола. Игра се још 60 секунди надокнанде
43. минут
Велика шанса за Алексу Вукановића. Шутира поред гола левом ногом.
40. минут
Сада Милан Савић добија картон због старта над Гелором Кангом
39. минут
Жути картон за Милана Родића због преоштрог старта над Миланом Савићем
35. минут
Добро изведен корнер Гелора Канга, Родић највишу у скоку, али опет без потребе за интервенцијом
32. минут
Лопта кружи око шеснаестерца Брђана, али није дошло до прилике
23. минут
Гаврић тражи пенал после дуела са Тошићем
21. минут
Дејан Станковић је послао Радована Панкова на загревање
19. минут
Милуновић поново греши, али исправља је. У контранападу Канга сјајно шутира, али мало поред гола.
13. минут
Грешка Милуновића. Бирманчевић упошљава Савића. Милан лобује свог имењака на голу Звездее, али није погодио гол из вома повољне позиције
11. минут
Жути картон за бека гостију Милана Гајића због играња руком.
9. минут
Одличан шут Иванића са ивице шеснаестерца, али сјајно је интервенисао Петровић
8. минут
Бирманчевић у прилици за домеће, али сјајно га изблокирао Гаврић
4. минут
Боаћи напушта терен због повреде, мења га Алекса Вукановић. Нападач  из Гане добио је и жути картон због бацања флашице.
3. минут
ГОЛ! 0:1 Милуновић се најбоље снашао после корнера и са неких пет метара рутински је затресао мрежу

1. минут
Гужва после корнера домаће екипа, али отклоњена је опасност. Играчи Чукаричког траже пенал
1. минут
Почела је утакмица

ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

ЧУКАРИЧКИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:1)

Стрелци : Савић 84. - Милуновић 3, Иванић 50, Канга 54 пенал

Судија: Лазар Лукић

Чукарички: Петровић, Ћирковић, Остојић, Шапић, Тошић, Доцић, Кајевић, Пантић, Бирманчевић, Езе, Савић.
Клупа: Белић, Каменовић, Никчевић,. Лукић, Видосављевић, Шарић, Ракоњац.

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић (Панков од 56. минута), Саного (Фалчинели од 78. минута), Иванић (Петровић од 78. минута), Канга, Николић, Гаврић (Спиридоновић од 56. минута), Боаћи (Вукановић од 6. минута)