ЧУКАРИЧКИ ПОРАЖЕН ОД ГЕНКА: Брђани без бодова у Лиги конференција

14.12.2023. 21:16
FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

Белгијски тим славио са 2:0.

Фудбалери Чукаричког поражени су вечерас на гостовању од екипе Генка са 2:0 (1:0), у утакмици последњег кола групе Ф Лиге конференција.

МЕСТО У ИСТОРИЈИ: Ребека Велч прва жена која ће судити фудбалски меч Премијер лигеPremijer liga

ЛУИС ЕНРИКЕ: ПСЖ ће бити јачи у нокаут фази Лиге шампионаLuis Enrike

ЛУИС ЕНРИКЕ: ПСЖ ће бити јачи у нокаут фази Лиге шампиона

У ЛЕЂА МУ ГЛЕДАЈУ КЕЈН, РОНАЛДО И МБАПЕ: Александар Митровић најбољи стрелац на свету (ФОТО)Aleksandar Mitrović

Српски клуб је играо са фудбалером више од 33. минута али домаћи тим је и поред промашеног пенала у 9. минуту, постигао потом два гола за победу, која му на крају није обезбедила пролазак у нокаут фазу. Голове за Генк постигли су Брајан Хејнен у 21. минуту и Јожеф Паинцил у 57. минуту.

У другом мечу групе Фјорентина и Ференцварош ремизирали су 1:1 (0:0) и тиме обезбедили пласман у нокаут фазу Лиге конференција. Гол за домаћи тим постигао је Кристофер Закариасен у 48. минуту, док је у 73. минуту гол за госте дао Лука Ранијери. На крају групне фазе прво место на табели заузела је Фјорентина са 12 бодова, Ференцварош је други са 10, Генк је заузео треће место са девет освојених бодова и као последњи на табели групе Ф остао је Чукарички.