"ДА ОБЈАСНИ САИГРАЧИМА, ЗАШТО ЈЕ ТЕАТРАЛНО ПАО": Судијски експерт АНАЛИЗИРАО спорне ситуације у дербију (ВИДЕО)

20.04.2024. 22:32
SUDIJA
СУДИЈА / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде славили су на домаћем терену против Партизана резултатом 3:2, у првом мечу плеј-оф фазе Суперлиге Србије.

Звезда је имала два пенала на утакмици и било је неколико судијских одлука за које се навијачи питају да ли су биле оправдане.

О свему томе причао је судијски експерт Раде Ђуровић.

Прво је анализирао други гол Звезде у 89. минуту, када је Шериф Ндиаје пре гола имао дуел са Светозаром Марковићем.

Ово постаје фрустрирајуће гледати, нарочито начин на који се понашају и играју играчи у Суперлиги Србије. Мислим да би одбрамбени играч Партизана требало да објасни својим саиграчима и навијачима зашто је театрално пао на први додир са нападачем Звезде.Да је био прави спортиста и остао у дуелу, онда би нападач био приморан да направи фаул јаког интензитета и не би било дилеме да ли је прекршај или би одбрамбени играч стигао први до лопте. Овако, става сам да не треба да се свира прекршај, само бих волео да се примењује исти критеријум за све. Да ли би било тако? Нисам сигуран, али није чудо што после тога не могу наше екипе да се снађу у Европи и треба им пуно времена да се привикну на другачији критеријум.

Објаснио је и ситуацију када је Никола Антић, леви бек Партизана, срушио Османа Букарија, после чега је Илић показао на белу тачку у 96. минуту.

Иако је клизећи старт почео ван шеснаестерца, до последњег контакта за прекршај, односно саплитања је дошло унутар 16м и због тога је исправно било досудити пенал за Звезду.Чак иако је можда први контакт између играча Партизана и Звезде настао ван казненог простора – овде то није битно. Чак иако је одб. играч можда дотакао лопту – и то није битно јер је није избио и одузео посед нападачу. Све у свему, исправна одлука која је решила утакмицу.