ДЕ БРУЈНЕ СЕ ИГРАО СА ЂАВОЛИМА: Сити ДОМИНАНТАН против Јунајтеда

06.03.2022. 19:40
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Убедљив тријумф Грађана.

Фудбалери Манчестер ситија славили су у градском дербију против Јунајтеда на свом терену, 4:1 у утакмици 28. кола Премијер лиге.

ТАДИЋ ХЕРОЈ АЈАКСА: Душан у 89. минуту донео победу Копљаницима (ВИДЕО)

ТАДИЋ БРАНИ ОВЕРМАРСА: Подржавам га као човека и пријатеља

ТРАГЕДИЈА: Талентована голманка извршила самоубиство! ПОМАГАЛА је пријатељици и то је одвело у смрт

Грађани су до вођства стигли већ у петом минуту. Стрелац је био Де Брујне, после асистенције Бернарда Силве.

Јунајтед је поравано у 22. минуту. Одлично је контру истрчао Санчо и резантним ударцем у даљи угао преварио Едерсона.

Радост Црвених ђавола није трајала дуго, пошто је Сити после само шест минута поново био у предности. Де Брујне је још једном погодио, овога пута после правог рикошета у шеснаестерцу гостију.

Тим Пепа Гвардиоле је питање победника решио у 68. минуту. Поново је један од протагониста био капитен небескоплавих, одлично је Белгијанац извео корнер, пронашао Мареза који је пласирао лопту у даљи угао гола Де Хее.

Марез је био стрелац и четвртог гола у судијској надокнади.

Манчестер сити је овим тријумфом поново побегао Ливерпулу на плус шест уз утакмицу више, док је Јунајтед на петом месту.