06.03.2020. 20:18
ženska fudbalska reprezentacija Srbije
женска фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Убедљиво.

Женска фудбалска репрезентација Србије декласирала је Северну Македонију у квалификацијама за Европско првенство, које ће се наредне године одржати у Енглеској. Изабранице Предрага Гроздановића славиле су у Лазаревцу са убедљивих 8:1 и пробиле се на другу позицију "Г" групе.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Чукаричком доста полувреме! Голубови рутински УЛОВЉЕНИ!

ШАПЧАНИ САЊАЈУ РЕПРИЗУ КУПА! Аничић: Није паметно да ПРЕТИМО Звезди!

ТИТЕ ОДАБРАО: Ових 24 играча нападају квалификације за Мондијал!

Блиставу победу Српкиња најавила је Алегра Пољак, головима у четвртом и осмом минуту, за 2:0, али су гошће ублажиле минус преко Рокијеве (14.). До одласка на полувреме и Тијана Богдановић је погодила у последњим секундама првог дела за 3:1.

У наставку, голови су се ређали као на траци. За само пет минута, Србија је постигла још три гола, најпре је Невена Дамјановић била прецизна у 49. минуту, 120 секунди касније и Јелена Чанковић, да би у 53. минуту Богдановићева постигла свој други погодак на мечу.

Марија Радојчић је у 72. минуту повисила на 7:1, а коначан резултат у надокнади времена, на додавање управо Радојчићеве, поставила Јелена Чанковић.

Српкиње сада имају девет бодова, само три мање од првопласиране Аустрије, која има утакмицу мање. Истина, Францускиње, највеће фавориткиње "Г" групе, одиграле су само два меча, а Србија пет, Аустријанке четири...

НЕ МОЖЕ БЕЗ ФУДБАЛА: Ван Перси поново на терену, ЕВО у којем ће клубу бити!

ДА ЛИ ЋЕ СЕ ОВО СВИДЕТИ ЛУКИ МИЛИВОЈЕВИЋУ: Познат Паласов тренер за следећу сезону!

МИЛОШЕВИЋ ПРЕД РАДНИЧКИ НАЈАВИО: Они који немају мотив неће ни играти

БАТАК ПО МЕРИ ГРОБАРА: Раднички са омладинцима долази у Хумску

Погледајте како изгледа позната навијачица Милана Клаудија Романи.