ДОБРО ВЕЧЕ ЗА ЕНГЛЕЗЕ: Де Брујне пробио Чолов бедем, Ливерпул зна са Португалцима (ВИДЕО)

05.04.2022. 22:55
Liga šampiona
Лига шампиона / Извор: Реутерс

Редси стекли капиталну предност.

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Ателтико Мадрид (1:0) на Етихаду, док је Ливерпул славио на гостовању у Лисабону против Бенфике (3:1) у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона.

КАКАВ ЧОВЕК: Суарез стигао на стадион Ситија, а онда ОВО урадио! Снимак обишао планету (ВИДЕО)

ДОСТА ЈЕ БИЛО: Игуаин завршава каријеру

Меси најгори у Европи, Хрват одмах иза њега

Изабраници Пепа Гвардиоле успели су да на реванш у Мадрид оду са минималном предношћу. Стрелац јединог поготка је био Кевин Де Брујне. Тренутак одлуке се догодио у 70. минуту, када је Белгијанац искористио сјајан пас Фодена и мирно преварио Облака.

Грађани су током свих 90 минута имали теренску иницијативу, док се Атлетико одлучио да шансу тражи из контре.

Поред датог гола, готово да нису озбиљније припретили домаћи, најбољу прилику је имао такође Де Брујне, али је његов ударац у 81. минуту изблокиран.

Јорганџије нису успеле да створе неку изгледнију прилику пред голом Енглеза.

Фудбалери Ливерпула поново су доказали да им леже португалске екипе. Редси су до предности стигли у 17. минуту, корнер је извео Робертсон, а Конате се само поклонио на другој стативи.

Домаћи су имали прилику да дођу до поравнања у 33. минуту, када је Николас Отаменди шутирао главом после корнера, ипак је био за мало непрецизан. Тај промашај гости су казнили само минут касније, Мане је завршио сјајну акцију, после асистенције Дијаза.

У наставку је Бенфика успела преко Нуњеза да смањи резултат у 48. минуту, да би Дијаз у самој завршници меча поставио коначних 1:3, пред реванш у Ливерпулу.

У среду од 21 час се играју друга два четвртфинална пара: Челси - Реал Мадрид и Виљареал - Бајерн.