ПРЕСТИГАО ГАКПА: Тадић на трону асистената, а Ајакс остао у трци за титулу (ВИДЕО)

26.02.2023. 17:31
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Још једна добра партија нашег аса.

Ајакс је победом над Витесеом резултатом 2:1 у 23. рунди Ередивизије одлично "одговорио" на тријумф Фејенорда и остао на минус три иза лидера из Ротердама.

БОРУСИЈА НУДИ БЕЛИНГЕМУ НОВ УГОВОР: Постаће најплаћенији играч Милионера ако прихвати

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотехем БРИЉИРАО у лондонском дербију

ВРХУНСКА СНАЛАЖЉИВОСТ! Нови фудбалер Црвене звезде постигао погодак у стилу ВЕЛИКИХ МАЈСТОРА (ВИДЕО)

Није се чинило да ће „копљаници“ имати лак задатак на стадиону Витесеа.

На истеку првих пола сата игре, после асистенције Витека, погодио је ван Гинкел за 1:0. Узвратио је Ајакс, два минута касније. После убацивања Душана Тадића и гужве у казненом простору, најприсебнији је био Класен за изједначење. Тадић је сада најбољи асистент лиге са бројком од 13.

Почетком наставка, сјајан корнер српског репрезентативца и рутинска егзекуција Алвареза закључили су дуел на коначних 1:2. У финишу, могао је Ајакс преко Бробија да буде убедљивији, на супротној страни, запретио је Беро, али без промене резултата.

У првој утакмици дана, Фејенорд је са пола гаса победио Фортуну у Ситарду – 4:2.

Тријумф гостију, уз аутогол Навара (10. минут), потписали су Виефер (16), Хименез (43) и Игор Паишао (63). На супротној страни, прецизни су били Дуарте (48) и Сиовас (84).

Дуел Емена и ГА иглса завршен је без победника (2:2).

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Ана Левандовски, супруга Роберта Левандовског