ДИГАО СИ ТРОФЕЈ, ДУШАНЕ: Тадићев Ајакс поново шампион Холандије! (ВИДЕО)

11.05.2022. 22:30
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Обезбеђен трон.

Фудбалери Ајакса коло пре краја првенства Холандије обезбедили су 36. шампионску титулу у историји.

Погоди највећу квоту и Mozzart те води у Катар на дуел Бразила и Србије

КАКАВ ЈЕ ОВО МАГ: Влаховић погодио у финалу! Финтом послао штопера по новине, онда Хандановића у главу, па - гол (ВИДЕО)

КЛЕТВЕ ЕНГЛЕЗА НИСУ ПОМОГЛЕ: Србин суди у финалу Лиге Европе!

Екипа Ерика Тен Хага је на "Амстердам арени" убедљиво победила Херенвен 4:0 и тако задржала недостижна четири бода предности у односу на ПСВ, који је у Ајндховену савладао НЕЦ из Нијмегена.

Капитен Ајакса Душан Тадић освојио је трећу титулу у дресу најтрофејнијег холандског клуба (2019, 2021, 2022), а блистао је и ове сезоне са постигнутих 13 голова и 18 асистенција. Српски репрезентативац је уз овације замењен у 82. минуту.

Домаћи тим је повео у 19. минуту поготком Николаса Таљифика управо на асистенцију Тадића, а до одласка на одмор мрежу ривала погађали су још Стевен Бергејс и Себастијан Алер из пенала. Резервиста Брајан Броби је у 85. минуту повећао предносз на 4:0, а Едсон Алварес је у 90. поставио коначан резултат.

Клуб из Амстердама ће, подсетимо, на крају сезоне остати без тренера Тен Хага, који се сели у Манчестер Јунајтед, док ће десни бек Нусаир Мазрауи у Бајерн из Минхена.

Ајакс је рекордер са 36 шампионских титула, ПСВ има 24, а двоцифрени број пехара имају још Фејенорд (15) и Ден Хаг (10).

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.