ЕЛИТА СВЕ ДАЉЕ: Специја нокаутирала Милан!

ФК Милан / Извор: Профимедиа

И топ 4 је сада далеко...

Фудбалери Милана посустали су у борби за место које води у Лигу шампиона.

ФУЛАМ ОКАЧИО СРПСКЕ ЗАСТАВЕ: У Лондону славе нови рекорд!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: За Лидс живи нада за опстанак, Њукасл прокоцкао бодове вредне Лиге шампиона!

ЧУКА НЕ ПОСУСТАЈЕ: Пазарци са 4 комада отишли кући

Специја је као домаћин победила у сусрету 35. кола Серије А са 2:0 (0:0) и тако освојила три изузетно важна бода у борби за опстанак.

Тако Интер има прилику да победом над Сасуолом одмакне градском ривалу за пет бодова.

Имали су и једни и друго доста повређених играча, Специја је била без осморице, а Милан је наступио без Златана Ибрахимовића, Исмаила Бенасера, Радета Крунића, Рафаела Леаоа, Флоренција, те Тијоа због акумулираних картона.

И у тим околностима, боље се снашао домаћин који је једну прилику претворио у гол.

Милан је имао прву шансу, у седмом минуту Сандро Тонали је погодио стативу, да би после гледања ВАР снимка десет минута касније судија Данијеле Довери одлучио да нема пенала за Специју.

Могао је Милан до гола и у 25. минуту када се истакао голман Бартоломеј Драговски.

Дуго је на семафору било 0:0, све до 75. минута када је Пшемислав Вишњевски сјајно реаговао пошто се лопта одбила од стативе - 1:0.

И онда у 85. минуту, нови гол за Специју, тада је све било решено.

Салваторе Еспозито је сјајно шутирао преко живог зида из слободног ударца са 20 метара и погодио за коначних 2:0.

Милан у наредном колу 20. маја дочекује Сампдорију, док дан касније Специја гостује Лећеу.