ФА КУП: Њукаслу "Тајн-Вер дерби", шестолигаш прошао даље

06.01.2024. 16:10
FK Njukasl
ФК Њукасл / Извор: Реутерс

Свраке без проблема у комшилуку.

Фудбалери Њукасла пласирали су се у четврто коло ФА купа тријумфом у гостима над Сандерлендом (3:0).

ТОТАЛНА ЛУДНИЦА НА МЕАЦИ: Интер се "провукао", Верона промашила пенал у надокнади Davide Fratezi

ОБЈАВЉЕНА ЛИСТА НАЈСКУПЉИХ ФУДБАЛЕРА: Белингем највише вреди, Мбапе ни међу 20Džud Belingem

ОБЈАВЉЕНА ЛИСТА НАЈСКУПЉИХ ФУДБАЛЕРА: Белингем највише вреди, Мбапе ни међу 20

ФУДБАЛСКИ СВЕТ ТУГУЈЕ: Преминуо освајач четири Светска првенстваMario Zagalo

ФУДБАЛСКИ СВЕТ ТУГУЈЕ: Преминуо освајач четири Светска првенства

У "Тајн-Вер дербију" премијерлигаш је без проблема оправдао улогу фаворита. Два тима се нису састала још од 2016. године, а Њукасл је последњи пут славио давног 20. августа 2011. године, када га је предводио Алан Пардју.

Тим Едија Хауа је до предности стигао у 35. минуту, после аутогола Баларда, да би Исак одмах на старту наставка, у 46. минуту, дуплирао вођство.

Шведски нападач је тачку на овај сусрет ставио у 88. минуту, поготком из пенала.

Највеће изненађење суботњег програма (засада) приредио је шестолигаш Мејдстоун, који је са 1:0 победио трећелигаша Стивениџ.

Ковентри је био бољи од Оксфорда резултатом 6:2, Лестер је славио у гостима код Милвола (3:2), док је Ипсвич као гост победио Вимблдон – 3:1.