ФА КУП: "Ђаволи" славили у "шуми" и чекају Ливерпул!

28.02.2024. 23:02
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Профимедиа

Вратили се на победнички колосек...

Фудбалери Манчестер јунајтеда вратили су се на победнички колосек и пласирали се у четвртфинале ФА Купа. Јунајтед је на гостовању Нотингем Форесту славио са 1:0 поготком Каземира у 89. минуту.

ЧЕЛСИ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: "Плавци" срушили Лидс за четвртфинале ФА купа!FK Čelsi

ЧЕЛСИ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: "Плавци" срушили Лидс за четвртфинале ФА купа!

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)Erling Haland

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!Fudbalska reprezentacija Srbije

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!

Тако су изабраници Ерика тен Хага успели да се искупе за пораз од Фулама у Премијер лиги пре неколико дана, а ова победа значи да ће у четвртфиналу код куће играти са бољим из дуела Ливерпула и Саутемптона.

Меч на Сити граунду био је отворен и обе екипе имале су своје прилике, али пресуда је стигла на самом крају.

Играо се 89. минут када је прекид са леве стране извео Маркус Рашфорд, највиши у скоку био је Бразилац Каземиро који је главом послао лопту у мрежу Тарнера.

Реаговао је ВАР, гледало се да ли је све било регуларно, на крају, пресуда из ВАР студија била је да је све чисто и Јунајтед је тако победио.

Даље иде и екипа Вулверхемптона која је пред својим навијачима савладала Брајтон са 1:0 (1:0).

Стрелац тог одлучујућег гола био је Марио Лемина још у другом минуту сусрета.

Вулвси ће у четвртфиналу играти са екипом Ковентрија.

Фудбалери Ливерпула пласирали су се у четвртфинале ФА купа пошто су избацили Саутемптон на "Енфилду" победивши са 3:0 (1:0).

Тек што су се "отрезнили" после прославе трофеја Карабао купа, изабраници Јиргена Клопа су имали нови изазов у циљу напада на сва четири могућа одличја. Немац је практично играо са академцима, изузев Ван Дајка, Елиота, Гомеза и Гакпа. Касније је ушао Конате, али све у свему, брдо младих играча је било на терену.

Саутемптон је испрва пружио феноменалан отпор. Стварали су прилике, погађали стативу, Квивин Келехер је "чупао" свој тим у понеким навратима и заиста је гост био врло близу предности. Одличне ситуације имали су Камаледин Сулемана и Секу Мара чији је гол поништен после свега једног минута игре.

Но, "црвени" су преко голова Луија Кумаса из 44. минута када је ниским ударцем преварио Ламлија, а потом и Џејдена Данса из 73. који је такође уписао првенац на бриљантан начин,  дошли до мирне победе.

Данс је исту потврдио у 87. минуту када је натрчао на одбитак и савладао Ламлија.Видели смо и трачак историје. Наиме, најмлађи фудбалер у историји Ливерпула који је заиграо у ФА купу био је Трејморис Најони, момак рођен 2007. Он је добио шансу у последњих 15 минута.